KİTAP CAFEDE DÖRT ÜLKE BEŞ KÜLTÜR BULUŞTU

 

KİTAP CAFE’DE DÖRT ÜLKE BEŞ KÜLTÜR BULUŞTU


Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Youth Selections – Gençlik Seçimleri “ isimli proje kapsamında 09-15 Temmuz 2011 tarihleri arasında İlçemizde dört Avrupa ülkesinden öğrenciler ağırlanıyor.

Proje kapsamında, Ameseia Yarım Elma Kültür Evi Öncülüğünde, Estonya, İtalya, Romanya ve Letonya’dan toplam 26 gencin katılımı ile gerçekleştirilen proje Avrupalılık Bilinci ve Bu Bilincin Çağdaş Dünyadaki Karşılığı Nedir, sorusunu akademik düzeyde tartışmaya açmak, sonuçlarını ortak akılla değerlendirmek, paylaşmak ve yayınlaştırmak amaçları ile gerçekleştiriliyor.

Proje, eğitimciler başta olmak üzere mümkün olan en fazla sayıda yerel katılımcıyı projeye dahil etmek ve bu sayede proje konusunun amaç ve sonuçlarının çok daha fazla sayıda bireye ulaştırılmasını hedefliyor.

Proje etkinlikleri içerisinde bugün ( 13.07.2011 ) İlçemiz Kent Meydanında bulunan 65 Bin Kitap Cafeyi ziyarete bulundular. Sabah 11:00’de yapılan ve 4 ülkeden 26 katılımcının katıldığı ziyarette 65 Bin Kitap Cafe sorumlusu Mustafa UYKUN’dan bilgileri aldılar.

İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN’nın da katıldığı ziyarette katılımcılara Amasya, Taşova ve Kitap Cafe hakkında İngilizce olarak bilgi verdi. Katılımcıların merak ettiği soruları da akıcı bir dille yine İngilizce olarak cevaplayan Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Youth Selections – Gençlik Seçimleri” isimli proje hakkında bilgi aldı.


Konukların bu buluşmadan memnun ayrıldıkları görüldü.* Daha fazla resim için <<<TIKLAYINIZ>>>


** Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan’ın konuklarla sohbeti (İngilizce) Videosu:


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.