HAFTA SONU 5 AYRI ŞENLİK

2000 yılında Karsavul köyünün başlattığı ve daha sonra bir çok köy ve kasabanın devam ettirdiği şenliklerden bazı köy ve kasabalar vazgeçerken, yeni köy ve kasabalar şenlik furyasına dahil oldu.

 

Bu yıl Şahinler, Devre Gürsu, Alpaslan ve Tekpınar şenlikleri yapılmazken, Çakırsu, Boraboy, Destek ve geçtiğimiz yıl şenlik yapmayan Esençay bu yıl şenlik hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Bu yıl ilk şenliği Akınoğlu kasabası Tekke Mahallesi, Akınoğlu Göl Gazinosunda “Büyük Amasya Buluşması” adı altında yaptı.

 

Bu hafta sonu ise; Uluköy’de 4. Baraj Şenliği, Karsavul’da 7. Karsavul Göz Yayla Şenliği, Belevi ve Ballıdere Kasabası Belediyelerinin birlikte organize ettikleri 4. Baldıran Yayla Şenliği, Arpaderesi Gençlik Kollarının düzenlediği 3. Harmancık Yayla Şenliği ve bu yıl ilk kez düzenlenen Yaylasaray Yığınlı Yaylası şenliği gerçekleştirilecek.

 

24 Temmuz 2011 günü ise Sepetli Köyü Yayla Şenliğinin dördüncüsü düzenlenecek. Taşova Belediyesi ise 7. Taşova Bamya Festivalini 26-27-28 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapacak.

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.