ULUKÖY BARAJI KÜLTÜREL ETKİNLİĞİNE ÇOK YOĞUN İLGİ VARDI

    17 Temmuz 2011 Pazar günü Yaklaşık olarak yedi sekiz bin kişinin katıldığı etkinlik  saat: 12: 00 ‘ de başladı etkinlik Kuran-ı kerimin okunması dualar yapılması ve Amasya Belediyesi mehteran takımın gösteri ile başladı. Şenlik programı suculuğunu Emekli Edebiyat öğretmeni Haydar YÜKSEL yaptığı şenlik programın da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ödüllü “İstanbul Yarışmaları” kapsamında, “İstanbul” konulu masal yazma yarışmasında birinci olan Mehmet Özdemir’in masalı dinletisi sunuldu.


      Şenlik programı süresinde Grup Anadolu’ nun dinleyicilere şarkı ve türkü dinletisi gün boyu devem etti. Dördüncüsü düzenlene Uluköy baraj şenliğine Ak Parti Amasya Milletvekili Prof.Dr. Naci Bostancı, Şenliğimizle aynı tarihte başka beldelerde şenlik olması nedeni ile şenliğimize sonradan katılan CHP Amasya Millet Vekili Ramiz Topal. Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Göynücek Kaymakamı Mehmet Mut, Taşova Ak Parti İlçe Başkanı Deniz Sümer, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İlçe Meclis Üyeleri Gönül Hayati Özkan, Yusuf Koca, Eski Millet Vekili Adnan Uçaş, Dr. H. Evren Eren, Dr. Mustafa Balcı, İş adamları Mehmet SARI, Hüseyin Taşova, Mustafa Altun, Esençay Belediye Başkanı Bekir ÜNAL, Alparslan Belediye Başkanı Durmuş Özer, Destek Belediye Başkanı Nizamettin Cingöz, Özbaraklı Belediye Başkanı Cevdet Üstün, Göynücek belediye Başkanı Talip Alzbuğz, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Uluköylüler Dernek başkanı Erdem Aslantaş, Önceki Dönem Uluköylüler Dernek Başkanı Cafer Aktaş katıldı ayrıca şenlik programına katılamayıp telgraf ile mesaj çeken Halis Böğürcü Aksaray Emniyet Müdürü(İstanbul), Gültekin Eren (Dr.H. Evren Eren’in Babası Ankara), İzmit Kocaeli İSKİ Müdürü İlhan BAYRAM (İzmit) gönderdikleri mesajlar ile şenliğe katıldılar.


      Dördüncü Düzenlenen Uluköy baraj Kültürel Etkinlikler şenlik programına ve sünnet şölenine maddi ve manevi olarak destek verenleren sünnet şöleni ile 84 çocuğumuzu sünnet ettiren  Mehmet Sarı ve Uluköy Belediye BaşkanAli Genç, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Göynücek Kaymakamı Mehmet Mut kısa birer konuşma yaptılar. 


       Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Mehmet Sarı, Şenlik programı esnasında Uluköy barajı piknik alanında piknik yapan vatandaşları tek tek dolaşarak şenlik programı ve piknik alanı ile ilgili olarak istek ve şikâyetlerini dinlediler.


      Şenlik programına davet edilen sanatçıların Şeyda Karadeniz, Hüseyin Şimşek, Rüya ve Karsavul şenliğinde sahne alan ve Dernek Başkanı Erdem Aslantaş ve Cafer Aktaş’ın özel davetleri üzerine şenliğimize katılan ve sahne alan İzzet Aktaş  etkinliğe katılanları coşturdu.

 ŞENLİĞİN VİDEOSU  BÖLÜM -1

Yorum Ekle