KIRKHARMAN DERNEĞİNDEN ÇOK GÜZEL BİR PROJE …

İstanbul’da geçtiğimiz aylarda kurulan derneği ile yeniden gündeme gelen Kırkharman köyü, Derneğin başarılı projeleri ile köyü yeniden ihya etmeye devam ediyor.

4 Kasım 2018 Pazar günü Kırkharman köyüne özel bir gün yaşatan. Kırkharman Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği,  köy muhtarlığı ile birlikte organize ettikleri etkinlikte köyün ana caddesine TEMA Vakfı’nca sağlanan 150 adet kızılçam fidanı dikmiş, öğrenim gören evlatlarına bot ve kırtasiye malzemesi dağıtmıştı.

Dernek yönetimince alınan bir karar ile Kırkharman köyünde yaşamış büyüklerinin aziz hatırasını yaşatmak için bir “Nostalji Albümü” hazırlıklarına başlayan dernek yönetimi, şimdi de  kapalı bulunan okulu sosyal alana dönüştürmek için için yeni bir proje başlattı.

Dernek yönetimi konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Atıl Durumda bulunan Köy İlkokulunun Sosyal bir alana dönüştürülmesi için açık kaynak gerekmektedir. Gerek aidat gerekse Bağışlar ile bu alanı Sosyal alana dönüştürmek istiyoruz. Öncelikle Okulun çatısının onarımı Çürüyen cam ve kapılarının yenilenmesi Tamiratı boyanması ,Sandalye ve Masalar alarak bu alanın Köyümüzün halkının hizmetine sunmak istiyoruz. 1 Adet Projeksiyon ve 1 Adet Projeksiyon Perdesi alarak (Şu anda mevcuttur elimizde var) gençlere veya Köy halkıyla birlikte Film izleyebileceğimiz, Kış aylarında kapalı alanda Düğün-Nişan Kına gibi Toplantı ve etkinlikler yapalabileceğimiz , okul bahçesine 6 Adet Kamelya ve bir adet Voleybol – Basketbol sahası, Çocuk Oyun alanı park yapmak istiyoruz. Ayrıca yeni ağaçlar dikerek yeşil alan oluşturmak, Bir adet akşamları veya gündüzleri Ailece gidebeleceğimiz bir Çay bahçesi haline getirmek, Okulun eski lojmanını ise Misafirhaneye dönüştürmek, Bir adet WC Bay ve Bayan yapmak istiyoruz. Dernek çatısı altında bu düşüncelerin gerçekleşmesi mümkündür. Desteğinizi bekliyoruz . Derneğimize Bağış ve Aidat olarak katkılarınızı bekliyoruz. Saygılarımızla”

 Böyle güzel bir proje hazırladıkları için Dernek Başkanı Naci Özkan’ın şahsında dernek yönetimini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle