İMARDA DEĞİŞİKLİK, KARSAVUL KÖYÜ BÜYÜYECEK…

2000 yılında Yayla şenliği düzenleyerek bir ilke imza atan ve ilçemize 15 kilometre uzaklıkta, Çamaltı (Zana), Sıtmapınarı, İkipöhre, Akpınar, Kabaceviz, Hacıbiroğlu (Hacıpınar) isimli altı mezrası bulunan Karsavul köyünün imar alanı genişliyor.

800 rakımı ile adeta bir sayfiye yerini andıran köye dönüşler hızlanmaya başladı. Yurtdışı, İstanbul, Suluova ve değişik kentlerde oturan Karsavul nüfusuna kayıtlı köyde evi olmayan ve yeniden köyüne dönmek isteyen 94 kişiden 37 kişiye kura ile arsa sahibi olacak.

Karsavul Muhtarı Mustafa Korkmaz gazetemize yaptığı açıklamada; ”Bölgemizin en eski yerleşim merkezi olan Karsavul köyümüz ekonomik nedenlerle İstanbul başta olmak üzere göç ettiler.Köye yeniden dönmek isteyen 94 kişiden 37 hane kura ile Harmanlar mevkiinde (eski okul yakınlarında) 300 metrekarelik arsaya kavuşacaklar.Orman İdaresi ile görüşmelerimiz sürüyor.Olumlu neticelenirse daha fazla insanımızı arsa sahibi yapacağız. Ayrıca okul binasının tadilatını yapıp piknik yeri olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Yorum Ekle