İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI VE MENSUPLARI OKULLARINDA BAYRAMLAŞTI

TAŞOVA İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI VE MENSUPLARI OKULLARINDA BAYRAMLAŞTI

Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi mezun ve mensupları, 16/10/2013 Çarşamba günü, Kurban Bayramı’nın ikinci günü kendi okullarında bir araya gelerek bayramlaştılar.

1975 yılında eğitim-öğretime açılan İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi, yıllar içerisinde toplumun her kademesinde hizmet gören mezunlar verdi ve bu mezunların içinde arkalarında acı bırakarak ahirete intikal edenler oldu. Kalanlar ise birbirlerine duyduğu özlemle zaman zaman buluşmayı, eski günleri yâd etmeyi arzuladılar. Bu sebeple gerek okullarında, gerekse İstanbul gibi gurbet illerinde zaman zaman bir araya gelerek etkinliklerde bulundular.

Bunlardan sonuncusu Kurban Bayramının ikinci günü okullarında gerçekleşti. Mezunlar, bir araya gelerek bayramlaştılar, önce okulun şu anda yaptığı ve yapacağı işler ile okulun sorunları konuşuldu. Öğrenci eğitim öğretim kalitesinin artırılması için neleri yapabileceklerini dile getirerek zaman zaman okulun durumunu eleştirdiler, hem mesleki hem de akademik alanda başarıyı artırmak için maddi ve manevi desteklerini sunacaklarını söylediler.

Okul Müdürü Ali Öker, okulun durumunu özetle katılımcılara aktardı. Geçen sene hem mesleki uygulamalar, hem akademik çalışmalar ve hem de sosyal etkinliklerde büyük bir sıçrama gerçekleştirdiklerini ve bunun artarak devam edeceğini söyledi. Sayın Kaymakamımızın okulumuzun her sorunuyla birebir ilgilendiğini, eğitim kalitemizin artırılması için elinden gelen herşeyi yaptığını belirterek kendisine gıyabında teşekkür etti. Yine çalışmaların TEDES Projesi içerisinde devam edeceği müjdesini verdi. Ayrıca Müftülük çalışanlarının mesleki alanda özellikle çok hizmetleri dokunduğunu belirterek Müftülük çalışanlarına başta Taşova Din ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Bu okulun evladı sayılan siz mezun ve mensup öğrencilerden kendilerine desteklerini esirgememelerini, burada okuyan öğrencilerin onların evladı veya kardeşi olduğunu, sahip çıkmaları gerektiğini dile getirdi.

Programa teşrif eden mezunlar da, özellikle öğrenciyi bir üst öğrenime hazırlayıcı ve akademik takviye ve destekleyici tedbirlerde tereddütsüz maddi – manevi yardımcı olacaklarını, okulun fiziki yapısındaki iyileştirme çalışmalarında ise konuyu biraz zamana bırakabileceklerini dile getirdiler.

Taşova Din ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş ise, bu bayramlaşma programının aceleye geldiğini, bundan sonra daha planlı şekilde buluşma ve pilav günü programları düzenleyeceklerini, mezunlarla daha sık diyalog halinde olacaklarını dile getirdi. “Gündemimizde Taşova Seyyid Nurettin Alpaslan Yatılı Kız Kur’an Kursu’nu hizmete sokma çalışmalarımız vardı. Bu bizi bayağı meşgul ediyordu. Bu yazın mezunlarla buluşma programı tertip edemedik. Artık bu Kur’an Kursu’nun tamamlanması an meselesi. Önümüzdeki günlerde bir açılış programı yapacağız inşallah. Bundan sonra bütün enerjimizi İmam Hatipli kardeşlerimizle irtibata ve okulumuzun hizmetine ayıracağız.” dedi.

Okul Müdürü Ali Öker ve Taşova Din ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş katılımcılara teşekkür ettiler.

Bayramlaşma programına Okulun önceki müdürlerinden Ali Aslan’ın teşrifleri toplantıya ayrı bir hava verdi.

Katılımcılar daha sonra Öğretmenevi bahçesine geçerek sohbetlerine burada devam ettiler.

Programa;

Ali ÖKER (Taşova İmam Hatip Lisesi Müdürü), Ali ASLAN (Taşova İmam Hatip Lisesi önceki müdürlerinden-Emekli Öğretmen), Anadolu Hüseyin AYTAŞ (Taşova Merkez Cami-İmam Hatip, Taşova Din ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme Derneği Başkanı), Tuncay OCAK (Doğu Mahallesi Yeni cami-İmam Hatip), Bayram ÖZTÜRK (Taşova Lisesi Müdürü), Hüsnü ÖZLER (Arpaderesi Köyü-İmam Hatip), Bilal AYDIN (İmam Hatip), Kazım ÖZDEMİR (Yeşilırmak Cami-İmam Hatip), Sebahattin FİŞEK (İmam Hatip), Muzaffer GÜLAL (İmam Hatip), Süleyman ŞAHİN (Karabük Köyü-İmam hatip), Davut Gazi BENLİ (Müstafi Okulun önceki öğretmenlerinden, şimdi Bürokrat), Muammer ÖZTÜRK (İşadamı-Özgür Ambalaj ve Matbaacılık Darıca/Kocaeli), Eyyüp YILMAZ (Öğretmen-Suluova Cumhuriyet Ortaokulu), Ahmet ÖZARSLAN (Gelir Uzmanı), Ali METİN (Avukat), Mevlüt ALPAT (VHKİ-Taşova Nüfus Müdürlüğü), Tuncay DURAN (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Ömer SAYAR (Eczane), Hasan KOÇAK (Destek Kasabası Merkez Cami-İmam Hatip), Ahmet GÜLTEKİN (Suluova Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü), Salim UYGUR (Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı), Ahmet ÖZKAN (Taşova Anadolu İ.H.L. Öğretmeni), Selim TEKİN (Taşova A.İ.H.L Personeli), Mustafa TÜMER (Taşova Yatılı Bölge Ortaokulu Müdür Yard.) Ahmet CANSIZ (Karşıyaka Cami-İmam Hatip)…

katıldılar.

 

haber-resim: ahmet özkan

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI
Sonraki haberİLÇEMİZDE KURBAN BAYRAMI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.