Amasya İtimat

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayan 2023-2023 Eğitim ve öğretim dönemi dolayısıyla 14 Eylül Perşembe günü Yeşilırmak Şehit Ferhat Bolat İlkokulu’nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Üçağaç, tören dolayısıyla yaptığı konuşmada, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanını yaşadıklarını vurgulayarak  öğrencilere sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu.

Üçağaç, yaptığı konuşmada; “Ülke kalkınmasının temeli eğitimdir. Çağdaş uygarlık düzeyine erişmek bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olacak bilgi ve becerilerin temeli ise okulda atılmaktadır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten bilgilerle zenginleştiren, okuldur. Okul ayrıca toplu yaşamayı, birbirimizi sevmeyi ve kurallara uymayı öğretir.” dedi.

 

Etkinlik, şiirlerin okunup, şarkıların söylenmesini müteakip 4. sınıf öğrencilerin 1. sınıf öğrencilerine Türk bayrağı vermesinin ardından sona buldu.

Yorum Ekle