Amasya İtimat

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İLK DERS ZİLİ ÇALDIMilli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki okullarda 2010-2011 eğitim öğretim yılı 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başladı. İlçemizde de uzun bir yaz tatilinin ardından yaklaşık 6000 öğrenci ders başı yaptı. İlçemiz Cumhuriyet İlköğretim Okulunda eğitim öğretim yılının açılış programına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza ATASOY ve Okul Müdürü Alişen YOLAÇAN burada velilere,  öğretmenlere ve öğrencilere hitaben birer konuşma yaptılar.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasında;  ilçemizdeki eğitim durumundan söz ederek özellikle ilköğretimdeki başara seviyesinden ve Ortaöğretime Geçiş Sınavı (OGS) den aldığımız sonuçlardan  duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başarılı öğrencilerimizi tebrik ederek, bu çalışmalarda katkısı olan okul idarecileri, öğretmenler ve velilerimize teşekkür etti. “Yeni eğitim öğretim yılında da ilçemizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi yönündeki çabalarımızı devam ettireceğiz” diyerek sözlerini sürdürdü.


Ayıraca öğrencilere de seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz “Başarının bir tek anahtarı vardır; o da çalışmak, ama çok çalışmaktır” diyerek başarılı olmak için mutlaka düzenli ve planlı olarak çalışmak gerektiğine öğrencilerin dikkatini çekti. Ayrıca yeni eğitim öğretim döneminde de “65 Dev Öğrenci Projesi”  alanındaki çalışmaların da aynı kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.


2010-2011 eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilçemize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması dileyerek sözlerine devam eden İlçe Milli Eğtim Müdürümüz yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diledi.


NOT : İlköğretim Haftası Kutlama Programı ve Dosteli Yardım Eğitim ve Kültür Derneğinin eğitim materyali dağıtım programı 21 Eylül 2010 Salı günü saat 10.00’da İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilecektir. Program Medya TV’ den canlı olarak yayınlanacaktır.Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.