Amasya İtimat

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROĞRAMI MUHTEŞEM

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROĞRAMI MUHTEŞEM OLDU

 

      İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan “İlköğretim Haftası Kutlama Programı” 21 Eylül 2010 Salı günü saat 10.00’da İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. İlerleyen saatlere kadar Medya Tv’den canlı olarak yayımlanan kutlama programına Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Garnizon Komutanı J.Yzb. Bahadır Helli, Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Dosteli Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Sakine Tükek, Medya Fm. Tv. Yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik, daire ve kurum amirleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde Taşovalıların büyük ilgisiyle izlenen kutlama etkinliği Yeşilırmak İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Sercan Taş’ın sunumuyla Medya Tv. Ekranlarından da ilgiyle izlendi. Programda birer konuşma yapan İlçe Kaymakamımız İbrahim Halil Şivgan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza Atasoy, ilçemizin eğitim durumundan söz ettiler. Taşova’da eğitim öğretim alanında bugüne kadar yapılan çalışmalardan ve bu çabalar sonucu elde edilen başarılardan sözederek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilediler, öğretmen ve öğrencilerimizin ilköğretim haftasını kutladır.

Konuşmaların ardından okula yeni başlayan öğrencilere abla ve ağabeylerinin çiçek sunumuyla devam eden kutlama etkinliğinde Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri folklor gösterisi sundular, şiir sunumu yaptılar. Ayrıca İlçemiz Müzik öğretmeni Seyit Alper kartal yönetimindeki Ballıdere Ömersaray Yatılı İlköğretim Bölge Okulu müzik korosu Amasya türkülerinden oluşan türküleri seslendirdi. 65 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu proje kurulu tarafından yapılan bahçe ve çevre düzenlemesine katkıdan bulunanlara ile ilçemizin eğitim faaliyetlerine destek olan kişi ve kuruluşlara plaket takdim edildi. Ayrıca, İlçemizde faaliyet gösteren TEKVA Vakfı Başkanlığı mütevelli heyeti adına Ali Rıza Ağış tarafından SBS’de ilk üç dereceye giren 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine ödülleri verildi.

Kutlama etkinliklerinin ikinci bölümüne öğle saatlerinde İlçemiz Özkanağış İlköğretim Okulu bahçesinde devam edildi. Burada Dosteli Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yürütülen “Bir Defter Bir Kalem” kampanyası kapsamında ilçemiz kırsal kesiminde eğitim öğretim gören ve taşımalı ilköğretim uygulaması kapsamındaki yaklaşık 500 öğrenciye eğitim materyali hediye edildi.

2010–2011 eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlı olması dileğiyle yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilerimize başarı dileklerimizi iletiyor, tüm öğrencilerimizin ve eğitim çalışanlarının İlköğretim Haftasını kutluyoruz.

———————————————–
Sayın ALİ RIZA ATASOY,

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ,

Taşova

Çok Değerli Müdürüm,

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla, sahsınızda Taşova ‘mızın tüm  eğitim ve öğretim kuruluşlarını, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, Velilerimizi ve eğitim dünyamıza hizmet verenleri kutlar, başarılar dilerim. 

Sevgilerimle.

Özkan Ağış 

Genel Müdür

www.enerko.com.tr

——————————————————————————–

                                                 CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.