Amasya İtimat

İlçemizde Galatasaray’ın şampiyonluğu çoşkuyla kutlandı

Haber: Serdoğan Sıvacı

26 Mayıs 2024 Pazar günü Galatasaray’ın şampiyon olmasının ardından ilçemizde sokağa çıkan taraftarlar, araçların üzerinde ve meydanlarda şampiyonluk sevinci yaşadı.

Trendyol Süper Lig’in 38. haftasında deplasmanda Konyaspor’u 3-1’lik skorla mağlup eden Galatasaray, 24. şampiyonluğunu ilan etti. Karşılaşmanın hemen ardından ilçemizde sarı-kırmızılı taraftarlar, cadde ve meydanlara akın ederek şampiyonluklarını kutladı.

SOKAK ve CADDELER DOLDU TAŞTI
Ellerinde meşale, bayraklar ve tezahüratlarla şehir turu atan sarı-kırmızılılar, şehrin çeşitli noktalarında; Kapalı Pazar Yeri ve Şehir Meydanı’nda bir araya gelerek marşlar söyledi ve görsel şölen oluşturdu. Konvoy halinde trafiğe çıkan vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Kutlamaların son durağı Şehir Meydanı’nda bir araya gelen taraftarlar hep birlikte şampiyonluk coşkusunu yaşadı.

BEŞİKTAŞLI BABA ÇOCUĞUYLA EŞLİK ETTİ
Coşkulu anların yaşandığı şampiyonluk kutlamalarında Beşiktaşlı Sefa Şimşek, oğlunun Galatasaraylı olması sebebiyle kutlamaya Beşiktaş formasıyla katılarak oğluna destek verdi.
Emre Meşhur isimli taraftar ise oğlu kucağında kutlamalara katıldı.

Öte yandan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olması muhtemel bir aksaklığın yaşanmaması adına şehrin tüm noktalarında ve trafikte önlemler aldı.

Taraftarlardan Talha Yılmaz, “Galatasaray’ımızı tebrik ediyorum. Yine şampiyon olduk. Artık geleneksel oldu bu. Fenerbahçeli arkadaşlarda üzülmesin. Bir daha ki seneye inşallah” dedi. Emre Meşhur ise Ali Koç’a seslenerek, “Ali Koç bizi bırakma” diye bağırdı. Mustafa Güzel isimli taraftarda, “10 sene daha yok. O iş o sene sonra, ağlamaya devam” dedi.

Yorum Ekle