İlçemizde Çök Kapan Tutun Tatbikatı Yapıldı

İlçemizde Çök Kapan Tutun Tatbikatı Yapıldı

Türkiye geneli ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla saat 18.57’de  Taşova ilçesinde “çök kapan tutun” tatbikatı yapıldı.

Taşova’da saat 18.57’de tüm vatandaşların cep telefonlarına gönderilen “Hayati Uyarı Bildirimi” ile Türkçe ve İngilizce sesli uyarı yapıldı.

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda, önceden belirlenen sağlam ve güvenilir alanda “çök kapan tutun” tatbikatı yapıldı. Belediye hoparlörlerinden ve polis itfaiye araçlarından siren sesi çalındı. Siren sesi sonrasında öğrenciler ve idareciler toplanma alanında toplandı.

Tatbikata, Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

.

.
Kısa Videolar:

….

Date ArcHived – Taşova

Date Published – Taşova

Yıllara Göre tasova05tumarsiv

.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberBİLGE ANA-MEVLÜDE GENÇ…
Sonraki haberCANLI, SOBALAR KURULURKEN UYARILARDA BULUNDU
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com