III. BORABOY ŞİİR GÜNLERİ 22-23 MAYIS 2009 TARİHLERİ ARASI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

       Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü eğitimci şair Ali Rıza Atasoy tarafından, Türk şairlerinin buluşma sitesi antoloji.com portalı bünyesinde 12 Mayıs 2006   tarihinde kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu’nun kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında her yıl  düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Boraboy Şiir Günleri etkinliğinin üçüncüsü bu sene 22-23 Mayıs 2009 tarihlerinde Taşova’da yapılacak.

 

            Etkinliğe sadece Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu üyesi şairler katılacak olup, İlçemizin kısıtlı imkanları da göz önünde bulundurularak, aşırı talep ve yoğunluk nedeniyle katılımcı şair sayısını en fazla 40-50 civarında sınırlı tutmak amacıyla programa sadece grup üyesi şairler davet ediliyor. Kutlama komitesi tarafından programa  davet edilen sınırlı sayıdaki özel misafir dışında grup dışından katılımcı şair kabul edilmeyecek.

 

             Programın planlanması ve uygulanmasına ilişkin her türlü işlemler ve faaliyetler grup kurucusu Ali Rıza Atasoy ile grup yöneticileri Ömer Celep ve Fesih Aktaş tarafından yürütülecek ve koordine edilecek olup, program için Ankara’dan veya Ankara üzerinden gelecek misafirlerle koordinasyon kurma işlemleriyle, yani programa katılımın Ankara boyutuyla grup yöneticileri Hüseyin Bacanak, Müzeyyen Keskin ve Ahmet Eroğlu ilgilenecek.

 

             İlçemizin zümrüt gerdanlığı Boraboy Gölü mesire yerinde açık alanda sunumu yapılacak olan Boraboy Şiir Günleri üçüncü etkinliğinin şiir sunumu bölümüne İlimizin ve İlçelerimizin üst düzey yöneticileri ile öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız izleyici olarak davet edilecek. Program takviminde zorunlu bir değişikliğe gidilmesi halinde aynı gün katılımcılar ve kamuoyu bilgilendirilecek. Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu şiir ve sanat dostları ile Amasyalı ve Taşovalı sanatseverleri  etkinliğe bekliyor.

    

Ayrıca Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu’nun 2.sini çıkartmış olduğu ve 50’ye yakın şairin şiirinin bulunduğu VADİDEN ESİNTİLER –II- kitabı şiir yayınlanarak şiir severlerin beğenisine sunuldu. 

Yorum Ekle