Hoş Geldin Hayat Projesi Tanıtıldı

 

 

Taşova Yibo Hentbol Spor kulübü tarafından hazırlanan ”2015 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı” kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ”Hoş Geldin Hayat Projesi” düzenlenen bir programla tanıtıldı.

 

Öğretmenevi toplantı salonunda 24 Şubat 2016 Çarşamba günü düzenlenen tanıtım toplantısına; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Dayıbaş, Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Okur, Nüfus Müdürü Vahap Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve öğrenciler katıldı.

 

Proje hakkında bilgiler veren Kulüp Başkanı Ömer Sayar; “Projemizin amacı; Amasya ili Taşova İlçe sınırları içerisinde ve köylerinde yaşayan, 10-18 yaş aralığında bulunan, ilkokul 4. sınıf başlangıç noktamız olarak, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan kız ve erkek öğrencilerimize; Sosyal uyum açısından, öğrencilerimizin özellikle köy ve mezralarımızdan ilçemize gelen ve ilçede sosyal uyum açısından sıkıntı çeken öğrencilerimizin yaşam standartlarını iyileştirmek ve toplumla bütünleşmelerine katkı sağlayarak öğrencilerimizi ikili ilişkilerde ve toplumsal ilişkilerde psiko- sosyal yönlerden desteklemek ve öğrencilerimizin daha sağlıklı ruh yapısına sahip bireyler olarak yetiştirilmesini sağlamak. Madde bağımlılığı ile mücadele açısından öğrencilerimizin bağımlılık konusunda bilgilendirilmesi, bağımlılığın zararları hakkında bilinçlendirilmesi ve madde bağımlılığının olumsuz yönleri hakkında farkındalık oluşturmaktır. Sağlıklı yaşam ve spor açısından ise öğrencilerimize sporun sevdirilmesi ve hayat tarzı haline getirilerek tabana yayılması, gençlerin spor faaliyetlerine katılımın artırılmasıyla sporda etik değerlerin korunması ile şiddetin önüne geçmek projemizin amaçlarını oluşturmaktadır” dedi. Etkinlik, öğrencilerle çekilen hatıra fofoğrafı ile sona erdi.

Taşova Yibo Spor Kulübü Ziraat Banka Hesap No;

TL HESABI : TR020001000272571191475001

EURO HESABI:TR720001000272571191475002

 

Yorum Ekle