HEMŞEHRİMİZ AHMET TOMBUL AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Aslen Boraboy kasabasından olup, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan hemşerimiz Ahmet Tombul 10 Mart 2011 tarihinde görevinden istifa ederek, 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Amasya’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.


 


“Hedefim: Halka hizmet ederek Hakk’ın rızasını kazanmaktır” diyen 1953 Taşova-Boraboy kasabası doğumlu Amasya Milletvekili Aday Adayı hemşerimiz Ahmet Tombul’a seçimlerde başarılar diliyoruz.


 


BİYOGRAFİSİ:


1953 Taşova-Boraboy kasabasında doğdu. İlk tahsilini Gölbeyli İlkokulunda, orta tahsilini Amasya İmam-Hatip Lisesinde, Yüksek tahsilini Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü ve 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Yüksekokulunda tamamladı. Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim Merkezi İngilizce ve Arapça Bölümüne ve Siyaset Akademisini bitirdi.


 


1974 yılında Amasya Çıkrıkçı Camii Müezzin Kayyumluğuna atandı. 1976 yılında Amasya Merkez Bakacak Kur’an Kursu öğretmenliğine, 1978 Çorum ili Sungurlu ilçesi Çingiller İlkokulu öğretmenliğine atandı. 1981 yılında İzmir Narlıdere İstikam Okulunda askerlik görevini yaptı.


 


1982 yılında Çorum-Meçitözü Figani köyü İlköğretim Okulunda öğretmenliğine, 1983 yılında Gümüşhane-Bayburt Serenli köyü İlköğretim okulunda yönetici ve öğretmenlik yaptıktan sonra, 1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurul Başkanlığına Şube Müdürü olarak atandı. Bakanlığın çeşitli kademelerinde idarecilik yaptı.


 


1988 yılında Ankara Devlet Memurları Yabancı Diller Okulunu bitirdikten sonra;


 


1989 yılında Başbakanlık Basın ve Parlamento Halkla İlişkiler Müşavirliğinde görevlendirildi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Amasya Milletvekili İsmet Özarslan, Vakıflardan sorumlu Devlet Bakanı Tokat Milletvekili Metin Gürdere, Devlet Bakanı İlhan Aküzüm ile Devlet Bakanı Taranoğlu ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz’ın Parlamento ve Halkla İlişkiler Müşavirliklerini yaptı.  2000 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı. 2010 yılında Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü Avrupa Şube Müdürlüğüne görevlendirildi. 8 Mart 2011 günü tekrar Orta Öğretim Genel Müdürlüğündeki görevine iade edildi.


 

10 Mart 2011 günü Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğünden istifa ederek Amasya ilinden 24. dönem Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.