Amasya İtimat

MEHMET YÜCESOY AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYI ADAYI

Aslen Merzifon olup, Ankara’da Merzifon doğumlu ,Taşova Kavaloluğu Köyünden evli olup Ankara da  C.Savcısı ,olan  Mehmet Yücesoy 07 Mart 2011 tarihinde görevinden istifa ederek, 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Amasya’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

 

11 Mart 2011 Cuma günü saat 13.00 de Ak Parti ilçe binasında  yöneticiler ve partililerle buluşan Yücesoy;“C.Savcılığı geçmişimde bilgi ve tecrübelerime güvenerek,Hakimler Ve Savcılar Kanunu’na göre bir daha görevine dönmeyeceğimi bilerek C.Savcılığı görevimden ,adeta gemileri yakarak istifa ettim” diyen  1960 Merzifon  Çatalkaya Köyü doğumlu Amasya Milletvekili Aday Adaı  Mehmet Yücesoy’a  seçimlerde başarılar diliyoruz.

 

BİYOGRAFİSİ:

1960 Merzifon-Çatalkaya Köyü’nde doğdu. İlk tahsilini Çmlıca Köyü İlkokulunda, orta ve lise tahsilini  Merzifon İmam-Hatip Lisinden 1984 yılında  okul birinciliği olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt oldu.

 

1991yılına Kadar Ankara’da Avukat olarak,1991-1992 yıllarında Çorlu 5.Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinde Askeri Savcı olarak görev yaptı.Adana Feke,Çorum İskilp ve Yozgat Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı.

 

 

2005 Yılında 1.Sınıf Savcı olrak Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığına atandı 2005 yılında yürürlüğe giren yeni adalet sisteminin tanımında tüm hakim ve savcılara seminer verdi.Görevi yanı sıra Adalet Bakanlığı Adalet Akademisi’nde  5 yıldır öğretim görevlisi olrak görev yaptı.Orta seviyede Arapça ve İngilizce biliyor.

Amasya Millet Vekili Aday ASdayı Mehmet Şensoy;”Bir olalım ,iri olalım,diri olalım” düşüncesinde hareket edeceğim,Ak Parti saflarına Amasya Millet Vekili adayı olarak katılmak istiyor.

 

                    CHA-TAŞOVA GAZETESİ

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.