Amasya İtimat

Ak Parti adayı Haluk İpek Muhtarlarla bir araya geldi

 

AK Parti Amasya Milletvekili adayı Haluk İpek,  ilçemiz mahalle, köy muhtarları ve partililerle özel bir restoranda kahvaltıda bir araya geldi.

Çatışmasızlık söylemi defalarca toplumu kandırmaya yönelik beyanlardır ve toplum bu söylemlere artık inanmıyor diyen İpek;

“Türkiye’de belli insanlar toplandılar siyasi haklarını kullanmak için Ankara’da bir araya geldiler. Bu olayı, hepimizi derinden üzen ve seçim öncesi demokrasimize yönelik taammüden bir saldırı olarak telakki ediyorum.

Seçim öncesi hepimizi üzen bir vahim olay meydana geldi. Bu olay Türkiye’nin daha önce 7 Haziran öncesinde  Diyarbakır’da böyle bir olay meydana gelmişti. Şimdi ise 1 Kasım seçimlerine çok yakın bir zaman kala böyle bir olay meydana geldi. Burada ölenlerin birçoğu

Türkiye’nin her yerinden insanlar. Ölenlerin bir tanesi Amasya iline bağlı Suluova ilçesinden. Demek ki bu acı Türkiye’nin her yerinde her tarafa düştü.

Devlet olmak sevinci ve acıyı paylaşmakla olur. Bu acıyı  AK Parti adayları olarak vatandaşlarımızın tüm acısını paylaşıyoruz. Bu olaydan hepimizin çıkarması gereken ders, demokrasimize sahip çıkmaktır. Çünkü terör düzgün yönetimden hoşlanmaz, terör istikrarsızlık, huzursuzluk ister. Güçlü bir yönetim istemez, amacı da budur zaten. Seçim öncesinde  böyle bir olayın meydana gelmesi hepimizin dikkatle değerlendirmesi gereken bir husustur. Bir an önce suçluların bulunması için hepimizin, herkesin gayret etmesi gerekir.

Siyasilerin yönlendirici konuşmaları da esas faillerin üstünü örtmeye yarayabilir. Bu kasıtla yaptıklarını düşünmek bile istemiyorum. Önemli olan tüm siyasilerin bu işin gerçek faillerinin bulunması yönünde çaba sarf etmesidir.

Seçimlere giderken milletimizin daha da bilinçlendiğini görmekteyiz. AK parti milletimizin rüzgarını arkasına almış durumdadır. Seçimlere kısa bir zaman kala giderek bunun daha da artacağını düşünüyorum. İnşallah memleketimiz için, milletimiz için insanlık için hayırlara vesile olur” dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.