Gururumuz oldu: HEMŞEHRİMİZ CİHAN KAPLAN DÜNYA ŞAMPİYONU”

İlçemize bağlı Kavaloluğu köyünden olup, İstanbul’da ikamet eden hemşehrimiz Cihan Kaplan, Kazakistan’da yapılan Naıza Fighting Championship Profesyonel MMA Süper Ağır Siklet kategorisinde Dünya Şampiyonu olarak Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırdı.

31 Ocak’ta Kazakistan’ın Aktau kentinde başlayan Naıza Fighting Championship süper ağır siklet profesyonel MMA  karşılaşmasında Kazakistan Şampiyonunu zorlu mücadelenin sonrasında submission ile yenerek şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

Hemşehrimiz Cihan Kaplan, geçtiğimiz yıl 30 Mayıs – 03 Haziran 2019  günleri arasında Ukrayna’nın Odessa kentinde düzenlenen ve 16 ülkeden sporcuların katıldığı MMA Dünya Şampiyonası’nda +94 Kg kategorisinde de  şampiyon olmuştu. Kaplan 1990 yılı doğumlu, 100 kg ve 1,82 cm boyunda olup, daha önce  Geleneksel MMA Kemer Organizasyonu Türkiye seçmeleri,C Class İstanbul Külüpler Lig 2 ve 15 Temmuz Şehidi Polis Ferhat Koç MMA Türkiye seçmeleri organizasyonlarındaki başarılarına bu şampiyonluğu ile dünya çapında bir başarı daha kazanmış oldu.

Cihan Kaplan, katıldığı maçların dördünde ilk rauntda iki dakikanın altında bir sürede rakibini yenmişti.

MMA NEDİR?

Mixed Martial Arts (MMA) yani “Karışık Dövüş Sanatları” diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş savunma,mücadele ve atak teknikleri içeren, tam temas mücadele ve savunma sporudur. Her yaşta herkesin yapabileceği bir branş olan MMA branşında başarılı olmak için yoğun ve yüksek tempolu antremanlara vücudumuzu hazırlamamız gerekir.Yüksek efor ve yağ yakımı sayesinde her yaşta ve her kesimden tercih ettiği bir branştır. Amatör anlamda sporcu sayısı ülkemizde de her geçen gün büyümekte olan bir spor branşıdır.

İlk kez bir Dünya şampiyonluğu  gururunu ilçemize  tattıran hemşehrimiz Cihan Kaplanı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle