BU OKUL ÇOK ÖNEMLİ…!

İlçemizin 16 mezrası ile en fazla mezrası olan köyü Kavaloluğu İlkokulu öğrencilerine TOKSOY Derneği tarafından bot ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

2013 yılında kapanan okul, 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde  bazı okullardaki olumsuz durumlar nedeni ile öğrenci velilerinin kararlı duruşu ile yeniden açılmıştı.

Bu dönem 7 öğrencinin öğrenim gördüğü Kavaloluğu merkezdeki taş mektep, tadilata alınarak 2017-2018 eğitim döneminden bu yana devam ediyor.

İlçe merkezine 40 km uzaklıktaki Kavaloluğu köyünde eğitim ve öğrenim gören öğrencilere 7 Şubat 2020 Cuma günü TOKSOY Derneği Gençlik Kolları Başkanı A. Kadir Çetin ve yönetim kurulu üyeleri: İbrahim Demirci, Muammer Kayım ve Mehmet Akkaya aracılığı ile bot ve kırtasiye malzemesi götürüldü.

Malzeme dağıtımında; Kavaloluğu Muhtarı Medet Araz, okul öğretmeni Birsen Durukan, Kavaloluğu Camii İmam-Hatibi Özay Baş hazır bulundular. TOKSOY Derneği Başkanı Kazım Özdemir, ”Bu soğuk, karlı bir kış günü öğrencilerimizin sevindirilmesinde katkısı olanlara ve emeği gecen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Yorum Ekle