Görülmüş şey değil: TAVAN ve DUVAR ÜSTÜNDE GEZİYORLAR…

İlçemiz Tekke köyünde başıboş köpeklerin 1 ay içerisinde 13 koyun ve 6 evcil hayvanı telef etmişlerdi.

Ocak ayında köy içinde Merkez camii yakınlarında Mehmet Aydın’a ait evin bahçesinde 9 koyun, 4 tavuk ve 2 kaz telef edilmiş halde bulunmuş önceleri kurt veya yabani hayvan saldırısından şüphelenilmişti.

18 Şubat 2020 Salı günü bu defa da Tekke Tarım Kredi kooperatif binası yakınlarında Hasan Gedizli’ye ait arazide 4 adet koyun, başıboş köpekler tarafından telef edilmişti. yaralı koyunun ölmesi ile sayı beşe yükseldi.

Haberimiz ile ilgili yapılan yorumlarda vatandaş endişelerini dile getirmişti:

Yusuf Caba Cocukları sabah okul servisine biz gotürüyoz, bir gun duyarız 6 başıboş köpek çocuk ısırdı diye. yetkililere ikazlarımızdan cevap gelmedi . Hasan abi gecmis olsun

Osman PelitBaşka köylerden gelen köpekler. Aç kalınca saldırmış olabilirler. Aşıyorlar miş

Samet Gedizli Bu köpeklerin bir ikitanede insanmi bogmasi gerekiyo toplanmak için

Ercan Pelitli Koyunları telef olan şahsın zararını hayvanseverlerin karşılaşması lazım..

25 Şubat 2020 Salı günü Tekke Köyü içinde tavan ve duvarda görüntülenen köpekler vatandaşı endişelendirdi. Önceki dönem Tekke Muhtarı Kadir Gedizli; ”Böyle tavan üstünde, duvar üstünde gezen köpekleri ilk defa görüyoruz. Sanki köpek değil de kedi. Ben de köpekleri seven bir insanım, 3 tane köpek besliyorum. Ancak bunlar çok farklı hayvanlar.  Vatandaş diyor ki, ”Köpeklerin hakları var da, bizim zavallı mazlum koyun, kaz, ördek ve tavukların hayvan hakkı yok mu?”

Endişeli bir bekleyiş içinde olan Tekkeliler bu hayvanların toplattırılmasını istiyor.

Yorum Ekle