Amasya İtimat

GEÇMİŞİN İZ DÜŞÜMÜ

Bir sosyal paylaşım sitesinde bir araya gelen Taşovalılar ve onların dostları; tanıtım amaçlı bir gezi için 1-2 Ekim’de Boraboy Gölü’nde buluşmaya karar verdiler.

 

Gezinin temel amacı; Taşova’yı ve gölünü tüm dünyaya internet aracılığıyla duyurmak ve Taşova ile ilgili bazı sorunlara parmak basmaktı.

 

Bu etkinliğin oluşmasında, Erdem Torun, Ünal-Meryem Erdal ve Zülfiye Kıymet ablamın uğraşlarını görmezden gelmek büyük haksızlık olurdu.

 

Bir ara cesareti kırılan gruba Cesarettin Tuzla hocamın verdiği destek ise asla unutulamaz.

 

Bir dönemin çocukları; öğretmenleriyle bir araya gelip, öylesine güzel bir tablo sergilediler ki, geçmişin izdüşümünde kalan kırgınlıkları bir tarafa bırakıp yeni dostluk-kardeşlik ortamında bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar…

 

Grup üyeleri arasında Abant Gölü’nü bilenlere Abant mı, Boraboy Gölü mü? diye sorulduğunda ağız birliği etmişcesine “BORABOY” diye cevap verdiklerinde, Boraboy Gölü’nün tanıtımında ne kadar geç kaldığımızı bir kez daha anlamıştık.

 

Boraboy’un bu gizemli dünyasında kendini kaybeden grup üyelerinin anılarıyla süslenen büyülü ortamın cazibesine kendini kaptıran öğretmenlerimiz başlıyor eskilerden dem vurmaya…

 

Muzaffer Özkan, Kadir Tombuloğlu ve Durmuş Arabacı’nın anlattıklarını ağzımız açık dinliyoruz. Anlattıkları ilginç ve bir o kadar da ders alınacak nitelikte…

 

Bu arada emekli eğitimcileri ve bizim dönem öğretmenliğimizi yapanları böyle anlamlı bir günde yalnız bırakmayan Milli Eğitim Müdürümüz Ali Rıza Atasoy’un teşrif etmesi ise bence günün ilk sürprizleriydi.

 

Etkinlikte bizimle olmasalar da, telefonla gezimize iştirak eden, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Ferhat Günaydın, Hayati Ulukaya ve Adnan Yıldırım, Eyüp Kuru, İrfan Özsoy, Mustafa Yolaçan, Aydın Şimşek’in öğretmenlerimizle görüşmeleri de ikinci bir sürprizdi.

 

Bir halı misali gölün üzerini kaplamış olan güneş artık bize vedaya hazırlanmışken, gece de soğuk yüzünü göstermeye başlamıştı. Gece yarısına kadar devam eden sohbetin ardından bir kez daha buluşmak üzere grup üyeleri buruk bir şekilde gölden ayrılıyorlardı.

 

Gezimize her türlü desteği sağlayan Kaymakamımız İbrahim Halil Şivgan’a, Taşova ve Boraboy Belediyesi Başkan ve çalışanlarına, böyle bir günde bizimle olan öğretmenlerimize, medya grubuna (Cesaret Hoca, Tevfik Öztürk, Kürşad Günaydın, Sezgin Ünsal, Ahmet Günaydın), Fazlı Kuru Ağabey, Meryem Erdal ve ailesine, Hasan Basri Söyler’e, Kocaleli İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Bey’e, Mürsel-Gürsel Yüksel’e, Halil Kuru’ya, Mustafa Bayrakçı, Celal Keleş’e, Selim Ünay’a, Ahmet Aydın’a, Hasan Kıymet ve Çağlar Kıymet’e, Yaşar Sancı’ya, Hüseyin Kaya’ya, Alpaslan ve Uluköy’den katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.