FUNDA VAROL’dan BORABOY İLKOKULUNA ZİYARET

İlimiz Valisi Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol, Taşova ilçemize bağlı Boraboy köyünde iki yıl aradan sonra yeniden eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Boraboy İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Nüfusun giderek azalmasıyla iki yıl önce kapanarak öğrencilerin taşımalı eğitim kapsamında Destek köyüne gönderildiği köydeki okul binası, İstanbul’da faaliyet gösteren Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile köy muhtarlığı ve hayırseverlerin de katkılarıyla onarılması sonucu yeni katılan öğrencileriyle birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerine bu yıl yeniden başladı.

Birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla bu yıl 1 ve 2. sınıflarda 12, 3 ile 4. sınıflarda 10, anasınıfıyla birlikte toplam 32 öğrencisi bulunan okuldaki öğrencilerle buluşup bir süre sohbet eden Funda Varol, öğretmenlerle de görüşerek okuldaki faaliyetleri konusunda bilgi aldı.

İlçemiz Kaymakam Talha Altuntaş, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’in de yer aldığı ziyarette, öğretmenler ve öğrenci velileri, Funda Varol’a bu zarif ziyareti ve yakın ilgisi dolayısıyla teşekkür edip şükranlarını sundular.

Yorum Ekle