Amasya İtimat

FUAT BURSALI DAN EĞİTİME DEV DESTEK

Geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında faaliyete geçirilen Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu Projesinde dün ilçe olarak gurur günümüzü yaşadık.


 


Taşovalı hayırsever işadamı Fuat Bursalı geçtiğimiz ay Kaymakam İbrahim Halil Şivgan’ın davetlisi olarak Taşova’ya gelerek ilçemizde binası bulunmayan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi için yeni bir bina projesi üzerinde yapılan çalışmalara katıldı.


 


Kaymakamlık öncülüğünde Yarınlar için Okulların Renovasyonu Projesi kapsamında yapılması planlanan okula hayırsever işadamı Fuat Bursalı 500.000 TL. destek sözü vererek Taşova’ya 15 derslikli bir okul binası yapımına öncülük etmiş oldu.


 


Valilik toplantı salonunda yapılan imza töreninde Fuat Bursalı tarafından sağlanan ödenek, okul yapımı için yeterli olmaz ise okul masrafı protokol kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilerek inşaatın tamamlanması sağlanacak.


 


Kaymakam İbrahim Halil Şivgan yaptığı açıklamada projenin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Valimiz A. Celil Öz’e, hayırsever işadamı Fuat Bursalı’ya, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’a ve İl Meclis Üyesi G. Hayati Özkan’a teşekkür ederek, yapılacak hayrın ilçemize ve Amasya’ya hayırlı olmasını diledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.