FİLİSTİN HALKI AĞLIYOR

Sevgili dostlar;
Yıllardır İsrail faradından toprakları gasp edilmiş, ellerinden alınmış ve zalim İsrail zulmü altında inim inim inleyen Filistinli kardeşlerimizin olduğunu unutmayalım..
Değerli dostlar; ABD nin Aralık ayında Kudüs’ü İsraillin başkenti olarak tanıma kararından ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından; Filistin halkı bu uygulamaya büyük tepki göstermiş o günden sonrada Filistin halkı ara vermeden İsrail’i protesto etmeye başlamıştır.
Bu protestolar sırasında İsrail güçleri Filistinli kardeşlerimizin Üzerlerine gerçek mermiler kullanarak halkın üzerine ateş açmış yüzlerce Filistinli şehit olmuş, binlerce Filistinli kardeşimizde yaralanmıştır.Zalim İsraillin Filistinli kardeşlerimizin üzerindeki baskı ve zulmü yıllardır devam etmektedir.
Türkiye olarak, gerek hükümetimiz gerekse halkımız her daim Filistinli kardeşlerimizin yanın da olmuştur.
Bundan böylede olmaya da devam edecektir..
Bugün, Filistin topraklarında yaşayan beş milyon Filistinliden iki buçuk milyonu acil yardıma muhtaçtır.
Bu yüzden Türkiye’nin ve İslam ülkelerinin bu konudaki sorumlulukları daha da artmıştır.
Son yıllarda Dünyanın en büyük insani yardım bağışçısı olan ülkemiz; Filistin halkı için kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde ortak kampanyalar başlatmıştır. Bu kampanyalara bizler duyarsız kalmayalım.
Kıymetli dostlar; Önümüzde yaklaşan kurban bayramı münasebetiyle, bizlerde Filistinli kardeşlerimize yardımlarımızı esirgemeyelim. Kardeşlerimizin yaralarına bir nebzede olsa merhem olmayı ihmal etmeyelim.
Unutmayalım ki, Filistin toprakları içinde bir Kudüs vardır ki
İşte o Kudüs, Dünyadaki bütün Müslümanların iman ettikleri peygamberler şehri; Allah’ın yeryüzünde tevhide adadığı Mescidi-i Aksanın bulunduğu mübarek beldedir.

Saygılarımla
Sami Aslan

Yorum Ekle