Başkan Öztürk Gazeteciler Gününü Kutladı

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Çadır restoranda gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Demokratik kültürün geliştirilmesi açısından basının özgür olması sansüre maruz kalmaması çok önemlidir diyen Öztürk,

“Basın yaptığımız çalışmaları halka duyurmada bizim için önemli bir güç.

Basının demokratikleşmede hak ve özgürlüklerin sağlanmasında, eksiklerin tespitinde, yapılması gerekenlerin yapılmasında yol güzergahın belirlenmesinde önemli bir görevi bulunmaktadır.

Basın doğru zamanda doğru yerde, doğru haber yapma özelliği var. Ayrıca eleştirel bir bakış açısı da bulunmaktadır. Demokratik kültürün geliştirilmesi açısından basının özgür olması sansüre maruz kalmaması çok önemli.

İlçemiz yapılan çalışmalar sonucu değişim ve gelişim süreci yaşıyor. Önemli hizmetler yaptığımıza inanıyoruz halada yapacak çok işimiz var.

Yaklaşık olarak beş ay önce çalışmalarına başladığımız TOKİ konusunda kayıt işlemleri başladı. Toplamda 216 adet konut yapılacak bunların 80 tanesi 3+1, 136 tanesi de 2+1 şeklinde yapılacak.

Taşova’nın kurulduğu 1944 yılından itibaren belediyenin hangi görevinde olursa olsun her kim memleketimize hizmet etti ise Allah razı olsun hayatta olanlara sağlıklı ömürler vefat edenlere ise rahmet diliyorum”dedi.

Program soru cevap bölümü ile sona erdi.

Yorum Ekle