Amasya İtimat

ENERJİ UZMANI ÖZKAN AĞIŞ’A ZİYARET

İstanbul’da faaliyet gösteren Marmara Bölgesi Amasyalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dünyaca ünlü enerji uzmanı Özkan AĞIŞ ı İstanbul, Şişli ilçesinde ofisinde ziyaret etti.

Dernek başkanı Sezgin Ünsal ziyaret esnasında yaptığı açıklamasında’’ Özkan AĞIŞ Amasya Taşova ilçesinin yetiştirdiği ender insanlarımızdan biridir. Taşova ilçesinde dünya ya gelmiş, çocukluk yılları Taşova ilçesinde geçmiş, tüm zorluklara rağmen okumuş dünyada ismi anılır inşaat mühendislerinden biridir. Özünü memleketinin insanını unutmamış, imkânlarını memleketi insanı için kullanmış birçok işsiz hemşerilerine iş bulmuş, ilkokula başladığı zor günlerini unutmamış. Memleketinden kültürlü bilgili nesiller yetişmesi için birikimini eğitime yatırarak ismini taşıyan, Amasya Taşova ilçesine Özkan AĞIŞ İlk Öğretim Okulu yaptırmış. Bununla kalmamış, her yıl yaptırdığı okulunun başarılı öğrencilerine ödüller vererek okumalarını teşvik etmiş, varlığından gurur duyduğumuz hemşerimizi ziyaret etmek bizim için onurdur ‘’dediler.

Ziyaret esnasında enerji uzmanı Özkan AĞIŞ yaptığı konuşmasında özellikle Sezgin Ünsal tarafından kurulan İstanbul da faaliyet gösteren Marmara Bölgesi Amasyalılar Derneği beni mutlu etti. Sezgin Ünsal uzun yıllardır tanıdığım çalışkan, çıkarsız, memleketine olan ilgi ve sevgisi ile tanırım. Kendisine benim yapmam gereken yardımda her daim varım dediler.

Enerji uzmanı Özkan AĞIŞ memleketi Amasya yı Taşova yı sevdiğini fırsat buldukça sık sık ziyaret ettiğini belirtirken, kardeşim özgür ve oğullarının Taşova ilçesindeki yatırımları bölgenin kalkına bilmesi için çabaları yüz elli cıvarın da bölge insanına iş imkânı sağlamaları küçümsenemez dedi.

Dört saate yakın sohbet havasında geçen görüşmeden sonra bir sonraki ziyarette buluşulmak üzere ziyaret sona erdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.