Amasya İtimat

KİTAPKAFE KAPATILIYOR MU

Bilindiği gibi birkaç yıldan beri ilçemizde “KİTAPKAFE” adı altında günümüz şartlarına göre modern sayılabilecek bir kütüphane açıldı. İlçemize böyle bir eseri kazandıranlara en yüksek kademesinden en sade seviyeye kadar herkese en derin teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Ama görüldüğü kadarıyla bu güzel hizmete sahip çıkacak birileri yok gibi. Burası sanki merkezi veya yerel yönetim için sırtta kambur addediliyor. Evet, şu an bu müesseseler birer personel çalıştırıyor ama geçen haftaki habere göre bir kurumumuz çalıştırdığı personeli geri çekmiş. Diğerleri de birer birer çekilmek suretiyle KİTAPKAFE” nin kapatılması mı planlanıyor yoksa?

İdari tasarruflara müdahale gibi niyetimiz asla yoktur olamaz da. Ancak, böyle bir eserin ortadan kaldırılması gibi bir hataya düşülürse, bunu kaldıranlardan tutun da kalkmasına sebep olan ve bu olaya sessiz kalan herkese beddua ederiz.

Sonra bu eseri kaldırmak kolay da olmaz. Çünkü bu eser o günün şartlarında öğrencilerin de büyük katkılarıyla kazandırılmıştır bu ilçeye. Evet, bazı kurumlarımız bir takım katkılar yapmış ama öğrencilerimiz, günlük harçlıklarından tasarruf etmek suretiyle yaklaşık otuz beş bin TLlik bir katkı yapmışlardır. Bu realiteye göre bu eser kapatıldığı takdirde öğrenci katkısı amacı dışında kullanılmış olmayacak mı?

Aman efendim lütfen! Sakın böyle bir yanlışa düşmeyelim. Başka yerlerden başka şekilde tasarrufta bulunalım da bu güzide kurumu işletelim. Eğer bu binanın, içinde bulunan iş yerleri birer birer boşaltılmak suretiyle satılması gibi bir düşünce varsa, o sakat düşünceden vaz geçiniz.. “Efendim ne yapalım belediyemizin şu kadar borcu var, başka çaremiz yok” gibi bir gerekçeye dayanırsanız yok yok, ondan da vaz geçin. Siz bir yolunu bulur başka bir kaynak üretebilirsiniz.

Eee… ne de olsa kılıf bulmada tecrübelisiniz. Belediyeciliği çok iyi bilen personeliniz, sözüm ona oldukça (mahir) uzmanlarınız(!) var.

Bu yeteneklileri(!) biraz da millet hayrına kullanın efendim belki diğer günahlarınıza kefaret olur! Kim bilir!

Artık herkes konuşmalı.

“Bilen konuşmuyor, konuşan bilmiyor…” Ne olacak memleketin hali?

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.