Dişi tavşan isimleri erkek tavşan isimleri

Tavşanlar ne yer ?

Tavşanlarımıza çok narindir onlara çocuk gibi davranmalı onları sevmeliyiz..Onlara bu şevkati gösteremeyeceksek onları sahiplenmemeliyiz.Tavşanlar bildiğiniz gibi etçil olmayıp aksine otçuk hayvanlardır. Fakat bazı kişiler tavşanları etçil sanmaktadır.. Yedikleri şeyler ise havuç, salatalık, marul gibi besinlerdir. Tavşanların su ihtiyaçları ise günlük 500 ml civarıdır. Tavşanlar sebzeler dışında günlük tükettikleri tavşan yemi 350 gram civarıdır.

Tavşanlar hakkında bilgiler

Tavşanlar memeli hayvan grubunda yer alırlar. Son derece sıcak kanlıdırlar. Tavşanlar bizler gibi gece uyumazlar.Aksine gündüz uyurlar gece uyanıktırlar. Bu yönüyle hamsterlara benzerler. Tavşanlar gürültüden uzak durmaları gerekmektedir. Çünkü gürültülü ortamlarda mutsuzluk belirtileri gösterirler. O yüzden gürültüsüz ortamlarda bakmak daha iyi olacaktır. Tavşanlar son derece sevimli hayvanlardır. Görüntü itibariyle kuyrukları kısadır. Kulak ve bıyıkları ise uzundur. Ortalama olarak 8 yıl yaşarlar. Boyları 30-60 cm arasında olup ağırlıkları 3-10 kilogram arasında değişmektedir.

Tavşanların özellikleri

Kulakları oldukça gelişmiş olup duydukları seslere şaşkınlıkla tepki veren hayvanlardır. Bundan dolayı başka canlıların yaklaşması durumunda onlardan kaçarlar. Tavşanlar oldukça hassas canlılardır. Koku alma duyuları da bir hayli gelişmiştir. Tavşan besleyicileri genelde tavşanlarına isim koymaktan geri kalmaz. Şimdi gelelim işin en önemli olan kısmı olan tavşanımıza isim koymaya. Bir altta bulunan bölümümüzde en güzel tavşan isimlerini paylaşacağız.

Dişi Tavşan İsimleri

Birbirinden güzel dişi tavşan isimleri tablomuzda yer almaktadır. Seçin beğenin dişi tavşanınıza en güzel ismi koyun. Hatta beğendiğiniz dişi tavşan isimlerini yorum olarak ekleyin

CıvıkCicişAngel
BadeElaElma
KokoşPamukBonibon
FıstıkPıtırCandy
PıtırcıkPonçikPırtık

 

Erkek Tavşan İsimleri

Birbirinden güzel erkek tavşan isimleri tablomuzda yer almaktadır. Beğendiğimiz 9 tane erkek tavşan ismini ekledik. Sizlerde bizlere yardımcı olabilmek için yorum bölümüne beğendiğiniz tavşanın ismini ya da kendi tavşanınızın ismini ekleyebilirsiniz. Tablomuzdan seçin beğenin erkek tavşanınıza en güzel ismi koyun.

AlvinAlfAzman
EkoBehlülBıdık
HaydutÇikoŞaşkın
BumbaBücürükDudu
ZıpkınTazAsi

 

Yorum Ekle