Ev Dekorasyon Fikirleri Şimdi Eniyiveucuz’da!

Evinizin tamamı için seçilmiş genel bir dekorasyon tarzınız olabilir, ancak genel tarz içinde her odanın kendi amacı ve tarzı vardır. Her odayı düzenlerken ve malzemeleri, aksesuarları seçerken odanın nasıl ve kim tarafından kullanıldığı düşünülmelidir. Her odanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun ve bu alanlarla ilgili makaleleri araştırın. Ev dekorasyonu kişisel zevkinizi ve ilgi alanlarınızı yansıtmalı, ancak aynı zamanda bu odaların belirli işlevlerine de hitap etmelidir. Eniyiveucuz’da artık dekorasyon ile ilgili modellere, dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyanlar için tasarım fikileri bulabilirsiniz.

Ode Dekorasyon Temelleri

Müşterileri ev ofisinizde görecek ve alanı profesyonel nedenlerle kullanacaksanız farklı ihtiyaçlarınız olacaktır. Ancak burası sadece aile işlerini yürütebileceğiniz bir yer olsa bile, bir ev ofisi planlamak ve dekore etmek için belirli ipuçları vardır. Bütçenin önemli olduğu durumlarda, para tasarrufu sağlayan seçenekleri araştırın.

Mutfak

Bir mutfak düzeni tasarlarken, işlevi göz önünde bulundurarak plan yapmak mantıklıdır. Mutfağınız, onu kullanma şeklinize göre çalışan bir alan olmalıdır. Yemek pişirmenin çoğunu bir kişinin yaptığı bir evde, genellikle bir çalışma üçgeni yeterlidir. Bununla birlikte, mutfakta aynı anda çalışan iki veya daha fazla kişi varsa, birden çok çalışma bölgesini içeren bir yerleşim planlamak isteyebilirsiniz. Açık mutfak tasarım fikirlerine ihtiyacı olanlar için açık mutfak modelleri incelemek sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Bazı hanelerde yemek pişirme, mutfakta gerçekleşen tek etkinliktir, ancak diğerleri mutfaklarını yemek yemek, ders çalışmak, dinlenmek ve daha fazlası için kullanır. İkincisi ailenizi tanımlıyorsa, ev ödevi masası, kahvaltı barı veya önemli kağıtlar için saklama alanı gibi yardımcı olabilecek özellikler eklemeyi düşünebilirsiniz.

Oturma Odaları ve Aile Odaları

Oturma odaları, konukları selamlamak için kullanılan resmi bir “salondan” tüm ailenin ders çalışmak, eğlenmek, sosyalleşmek ve oyun oynamak için bir araya geldiği bir alana kadar birçok işlevi yerine getirebilir. Modern evlerde, oturma odası genellikle mutfak ve yemek alanı ile bitişik olan “harika bir oda” dır.

Dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biri, oturma odası ve özellikle sohbet alanları oluşturmak istediğiniz yer için bir odak noktası seçmektir. Oturma odası mobilyaları seçiminiz ve düzenlemeniz bu unsuru göz önünde bulundurmalıdır. Ancak o zaman aydınlatma planlamasının ayrıntılarına geçebilir, ardından alan kilimlerini, sanatı ve aksesuarları seçebilirsiniz.

Yatak odaları

Hayatının üçte birini yatak odasında geçiriyorsun, bu yüzden onu dinlendirici bir yer haline getirmek için stratejileri dikkatlice düşünmelisin. Yatağı ve diğer yatak odası mobilyalarını seçerek başlayın. Diğer alanlarda tasarruf edebilirsiniz, ancak kaliteli bir yatak ve yastık satın almak her zaman sağlam bir yatırımdır.

Bir yatak odasında renk seçiminiz de çok önemlidir – sabah insanıysanız daha açık bir renk seçin veya daha geç kalkıyorsanız daha koyu bir renk seçin. Yatak odası aydınlatması, doğru ruh halini belirlemenin yanı sıra mekanda okuyup giyinmenize izin vermek için önemlidir. Büyük bir ana süitiniz yoksa, küçük yatak odaları dekore etmek için pratik fikirler arayın. Ve misafir yatak odalarının dekorasyon için kendine özgü ihtiyaçları vardır.

Çocuk Odaları

Çocuk odalarını dekore etmek için, geleneksel olarak erkek ve kız çocuklarına atanan temaları kullanmak hala yaygın bir uygulamadır, ancak günümüz ebeveynleri çocuk yatak odalarını cinsiyet açısından daha tarafsız hale getirme konusunda giderek daha duyarlı hale gelmektedir. Bir bebek için bir çocuk odasının, özellikle bütçenin mümkün olduğu genç ailelerin kendi dekorasyon ihtiyaçları vardır.

Banyolar

Banyonuzu zarif bir spaya dönüştürmek ister misiniz? Ardından, odanın nasıl yumuşak ve sofistike hissettirileceği ve dolaplar, fayanslar, lavabolar, aynalar, aydınlatma ve aksesuarların nasıl seçileceği dahil olmak üzere banyolar için genel tasarım fikirlerini araştırın.

Küçük banyolarda asıl zorluk, onu daha büyük hissettirmek ve göstermek için dekore etmektir. Yeni banyonuz tam bir tadilat projesi içeriyorsa, müteahhitlerle çalışma konusunda ipuçlarını arayın. Diğer önemli kararlar, renkleri seçmek ve banyonuz için doğru makyaj masası ve lavaboyu seçmek olacaktır.

Yorum Ekle