Amasya İtimat

ÇOCUK HASTALIKLARI UZMANI DR. GENCAY BAL GÖREVE BAŞLADI.

ÇOCUK HASTALIKLARI UZMANI DR. GENCAY BAL GÖREVE BAŞLADI.

 

            Geçtiğimiz yıl Devlet Hastanesine atanan ve vatani görevini ifa etmek için  İlçemizden ayrılan Çocuk Hastalıkları Uzman DR. Gencay Bal 1 Haziran 2010 tarihi ile ilçemizdeki görevine başlamıştır.

           Böylece 6 ana branşta uzman doktor ihtiyacı tamamlanmış olup,Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Rıfat Piyade ,Dahiliye Uzmanı Dr. Timur Orhanoğku, Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Dr. İlhan Ertuğ Aşut, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr.Gencay Bal ,Diş Hekimi Dr. İrfan Kaya , Aile Hekimliği Uzmanı Emine Dilek Kocabaş görevlerini sürdürüyorlar.

          Dahiliye Uzmanının göreve başlaması ile Diyaliz Ünitesi  hizmete vermeye başlamış olup, 9 hastası bulunan ünite 16  hastaya hizmet verebiliyor.

        Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Rıfat Piyade “Hastanemizin servisleri ful olarak hizmet vermeye başladığı için ebe ve hemşire ihtiyacı doğmuştur.Ayrıca Acil  için pratisyen doktor açığımız var,şu an görevlendirmelerle hizmet veriyoruz” dedi.

        Hastane Müdürü İsmail Torun” Hastanemiz de sıkıntısını yaşadığımız Çocuk Hastalıkları Uzman  Doktorumuzun ve Dahiliye Uzmanımızın göreve başlaması  gerek hastanemizi gerekse  Diyaliz hastalarımızı rahatlatmıştır.Hastanemizin çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor daha güzel  görünümlü olması için  ödenek konusunda bakanlıkla yazışmalarımız sürüyor” dedi.

     Devlet Hastanemizin gelişmesinde emeği olan başta  Başhekim ve Hastane Müdürü olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

   

                                        CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.