Amasya İtimat

CHP İLÇE BAŞKANI SELAHATTİN GÜR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

0
686

Cumhuriyet Halk Partisini kuruluşunun 86. yıldönümü dolayısıyla 9 Eylül 2009 Çarşamba günü Hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk konuldu.


 


Atatürk Anıtı önünde bir basın açıklaması yapan CHP ilçe başkanı Selahattin Gür açıklamasında; ‘Cumhuriyet Halk Partisi devlet kurmuş, kendi kurduğu devlete daha sonra kendisini tescil ettirmiştir. Kökü ulusal direnişe dayanan bir devrim partisidir. 86. yılını gururla onurla mutlulukla kutluyoruz.


 


9Eylül 1923 CHP’nin kuruluş tarihidir.


M. Kemal Atatürk 4 Eylül 1919’u kuruluş olarak almak istemiştir. Milli mücadelemizin esası, omurgası CHP’dir. İşgale direnen silahlı örgütler ortaya çıktı Anadolu’da. Emperyalist güçlere karşı efeler, zeybekler, çeteler çıktı. Kahramanca direndiler düşmana karşı müdafaa-i hukuk hareketi ortaya çıktı, diğer taraftan da Kuva-i milliye vardır. Bu örgütleri ve hareketleri M. Kemal Atatürk Amasya tamimi olarak reçetesi yazılmıştır.İlk deklarasyon Amasya’da yayımlanmıştır. Milli mücadelenin başından sonuna kadar, CHP hep hareketini içinde başındadır. Müdafaa-i Hukuk hareketidir: Halk fırkasıdır. Kendi kurduğu devlete demokrasiyi getirerek seçimle idarenin el değiştirmesini gerçekleştiren tek örnek bir devlettir. 85 yıllık birikim ve devletin büyük yatırımlarını çarçur ederek, satarak bitirdiler. Ali dibolar, Deniz fenerleri, dünürleri, İsrailli oferler, partili yandaşlar yedi bitirdiler. 550 milyar dolar borçla 100 yıldır görülmemiş bir borç batağına soktular.


 


Ülkemizi ulusal sanayi yok edildi. Ekonomide dışa bağımlı hale geldik. AB ve ABD’ye teslimiyet ve dıştan kumanda edilir hale geldik. B.O.P’nin başkanı olduğunu ilan edenler, 2002’de sıfır terörle ele aldıkları Türkiye’yi günde 3-5 şehit veren hale getirdiler. Demokratik açılım dediler, Kürt açılımı dediler. Ülkeyi parçalayıp bölmeye niyetlendiler. İmralı’dan talimat bekliyorlar. D.T.P ‘başkan sayın Öcalan’sız bu barış olmaz’ diyorlar. AKP  ile beraber üçlü organizasyonda üniter yapımız  parçalanmak için her türlü gizli görüşmeler sürmektedir.


 


Genel Başkanımızın dediği gibi AKP’ ye yoldaş olmayacağız.Suçlarına ortak olmayacağız ülkemizi 87 yıl önce emperyalistlerden kurtaran kahramanlarımız ve CHP, AKP’den de ülkeyi kurtararak gelişmiş, zenginleşmiş ve çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamış Laik, Demokratik, Sosyal Hukukun  üstünlüğünü sağlamış bir CHP iktidarına yürüyeceğiz. Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım.


 


86. yıldönümümüzü kutlarken M. Kemal  Atatürk’ün şu sözünü bir daha hatırlayalım” Benim iki büyük eserim vardır birisi cumhuriyet, diğeri CHP’dir.


 


Dünya durduğu müddetçe Devletimizin ve CHP’mizin ayakta durmasını diliyorum. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.”


                                                                                       


                                                                                      

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz