CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANACAK

 “Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Etkinliklerle Kutlanacak”

Taşova Müftüsü Osman Bircan Tuğlu, 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.


Müftü Sayın Tuğlu yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın camilere ilgiyi artırmak, çevresini bakımlı ve canlı tutmak amacıyla her yıl kutlanmak üzere 1-7 Ekim tarihleri arasını 1989 yılında Camiler Haftası olarak kabul ve ilan ettiğini, 2003 yılında ise bu ismin Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak değiştirildiğini anımsattı.


Camilerin dua ve ibadetlerin topluca Allah’a arz edildiği, kalplerin yıkandığı, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı, müminlerin kucaklaştığı, bilinmeyenlerin öğrenildiği, ilim ve irfanların yükseltildiği, nefsi ve alemi tanıtan ilim ve hikmet yuvaları olduğunu vurgulayan Tuğlu, şunları kaydetti:


“Camiler ve Din Görevlileri Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikler çerçevesinde Özürlüler Derneği ziyaret edilecek, ebediyete intikal etmiş din görevlileri başta olmak üzere tüm geçmişlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulacak, vaaz ve hutbelerde hafta ile ilgili bilgiler aktarılacak.”

Yorum Ekle