ÇALIŞANLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

ÇALIŞANLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ.


 


                                                                                                      Ömer CELEP


                                                                                                       28 Nisan 2011


 


            Son zamanlarda ilçemizde güzelleştirmeye yönelik çalışmaların yapıldığı çok net görülmekte. Bunların neler olduğunu saymayacağız. Hangi hizmetlerin nasıl yapıldığını anlatmayacağız, çünkü bunların nasıl yapıldığını anlatmak bizim işimiz değil; kendilerine şükran duygusu beslediğimiz değerli bürokratlarımızın daire amirlerimizin ve bütün bunların sevk ve idaresini yöneten, yönlendiren ve zaman zaman da daire amirlerimizi cesaretlendiren değerli kaymakamımızın işidir. Biz biraz da işin kolay tarafını yani sonucu değerlendiriyoruz. İşin zor tarafı elbette bu değişimi yapan yöneten ve yönlendiren değerli yöneticilerimizindir. Hepsine kolaylıklar diliyoruz.


            İlçemize sunulan yeni hizmetlerden biri de birçoğumuzun bildiği yakinen tanık olduğu, İlçe Nüfus Müdürlüğünün yürüttüğü “VATANDAŞIN AYAĞINA GİDEREK HİZMET VERME” işi. Bu, nefis bir çalışma… Bir kısmımız için belki önemsenmeyebilir ama Müdürlüğümüzün yaptığı bu verimli çalışmayı biz çok önemsiyoruz. Şundan dolayı.


1-      Yıllar öncesinden ölmüş ama ölümü kayda geçmemiş kimi vatandaşımız seçmen kütüklerine yazılıyor ve kötü niyetli kişiler ölülerin yerine oy kullanarak sahtekarlık yapıyor. Bu çalışma böylesi sahtekarlığın önüne geçiyor.


2-      Adam ölmüş, kaydı silinmemiş ölü adamın Sosyal Yardımlaşma fonundan aldığı yardımı sağlar alıyor. Bu çalışma bunun da önüne geçiyor.


3-      Mükerrer yazımlar ya da yanlış yazımlar gibi birçok hatalar vatandaşın ayağına gidilmek suretiyle düzeltiliyor ve hem vatandaş ve hem de devlet keşmekeşlikten arındırılıyor.


Bu saydıklarımız sadece bizim görebildiklerimiz. Ama zannediyoruz ki bizim göremediğimi belki birçok arıza da bu çalışmayla giderilmiş oluyor.


İlçe Nüfus müdürlüğümüzün bu meccani çalışmalarını yürekten alkışlıyoruz.


Bu noktada belirtmeliyim. Hafta içinde bir evrak almak amacıyla uğradığım ilçe Nüfus Müdürlüğümüzde çalışan personelin güler yüzlü ve iş bitirici tavrı beni gerçekten duygulandırdı ve mutlu etti. Peşin söylemeliyim personelin erdemli tavrı sadece şahsıma değil herkese karşı idi. Bu vesile ile değerli müdürümüzün şahsında personelin tümüne şükran yolluyorum.


Bizde bir söz vardır. “Marifet iltifata tabidir.” Müdürümüzün marifetine iltifatımız daha güzel hizmetler beklentisi içinde olduğumuzun tezahürüdür.


Sıradan yöneticilerin ülkeye ve millete verebileceği bir şeylerin olduğuna inanmıyoruz. Bize sıradan değil sıra dışı yöneticiler gerek. Rutin işleri her kişi yürütür. Er kişi, radikal karar alır aldığı kararı “gözü kara” uygular.


Her idareci kendi hizmet alanı içindeki sorunu çözerse devlet adil olur, millet kalkınır. Böylece devlete muhabbet, millete güven gelir.


Bilmeliyiz; Soyut sloganlarla vatan sevgisi olmaz. Vatanını ve milletini en çok seven; işini ve görevini en iyi yapandır.


İşini ve görevini en iyi yapanlara selam olsun.  

Yorum Ekle