KOCAELİDEN TAŞOVAYA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

KOCAELİ’DEN TAŞOVA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

Milli Eğitim Bakanlığının doğal ve tarihi güzelliklerin, zenginliklerinin tanıtılması, var olanların güçlendirilmesi, kentlerde yaşayanların kırsal hayatı, kırsal kesimde yaşayanların da kırsal kesimi tanımaları gibi amaçlarla geleceğimizin teminatı gençlerimiz için uygulamaya koyduğu “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında Kocaeli’den İlimize 170 öğrenci geldi. 27 Nisan 2011 Çarşamba günü sabah saatlerinde Taşova’nın zümrüt gerdanlığı Boraboy Gölü’nde gözi ve gözlem yapan öğrenciler aynı gün öğle saatlerinde İlçemize geldiler.

Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet AR başkanlığındaki öğretmenler ve öğrenci grubunu Taşova Öğretmenevi bahçesinde Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, Şube Müdürleri Hamit AKKOYUNLU ve Kadir AYDOĞAN ile Öğretmenevi Müdürü Ömer Faruk GÜLTEKİN karşılayarak “İlçemize hoş geldiniz” dediler. Misafir öğrenciler güzel ve güneşli bir günde Öğretmenevi bahçesinde piknik havasında yemek yediler ve dinlendiler. İlçemizi gezdikten sonra günün anısına çekilen fotoğrafların ardından İlçemizden güzel anılarla ayrıldılar.

Bu anlamlı ve güzel organizasyon ile İlçemizin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Taşova Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz.
 

Yorum Ekle