Büyük Önder Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 77. Yılı

Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77.  yılı dolayısıyla Taşova’da törenler düzenlendi.

Kent Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen ilk törende Atatürk için saat saat 09.05’de 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Saat 09.05’de hayatın durduğu dakikalarda vatandaşlar ve görevlilerin  saygı duruşunda bulunduğu gözlendi.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen ikinci tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Günün anlam ve  önemini belirten konuşmayı yapan Atatürk Ortaokulu öğrencisi İremnur Aslan;

“Bilmeliyiz ki, Atatürk’ün ilkeleri ışığında, onun çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, hiç yorulmadan yürüme konusunda kararlı olmak, ona verilebilecek en büyük hediyelerin başında gelmektedir. Biliyorum ki bizler; Atatürk’ün ümit ettiği o gençlik olacağız.  Onun izinden ve gösterdiği hedeflerden bir an bile ayrılmadan, ülkemizi her alanda başarıdan başarıya taşıyacağız. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Biliyoruz ki, bizler eğer kendi ufkumuzu geniş, hedeflerimizi de büyük tutarsak, ancak o zaman onun manevi şahsiyeti karşısında başımız dik, alnımız açık bir şekilde durabiliriz. Yine biliyoruz ki Atatürk gençliği bunu yapabilecek güç ve kudrete sahiptir” dedi.

Program Atatürk’ün hayatını anlatan slayt gösterisi, şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların okunması ile sona erdi.

Programa; Vali Yardımcısı Nevzat Sinan, Garnizon komutanı Üsteğmen Mustafa Kemal  Akcan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle