DOĞAL GAZ İÇİN SAYILI GÜNLER

11 Haziran 2015 günü ilçemizin üç mahallesi ve Tepe mahallesinin bir bölümünde başlayan doğal gaz çalışmalarında mutlu sona yaklaşıldı.

AKSA Tokat- Amasya Dağıtım şirketi Cumhuriyet mahallesi, Mustafabey caddesine  (Terminal arkası)  taşındı. Doğu mahallesinde yapılan Ana dağıtım merkezi ise önümüzdeki günlerde hazır çelik kontrüksiyon malzemesi ile kapatılacak olup, kontrol odası tamamlanmak üzere. Doğal gazın Aralık ayı başında verilmesi planlanıyor.

Konu ile ilgili  bir açıklama yapan ilçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk,  2015 yılı bitmeden doğalgazı yakmayı hedeflediklerini belirterek, Taşova halkının doğal gaz ile buluşmasına az bir süre kaldığını söyledi.

Doğalgazla ilgili ilk bölüm çalışmalarının haziran ayında başladığını belirten Öztürk, “Doğalgaz dağıtım şirketi yetkilileri yol ve konut durumunu da dikkate alarak ilk etapta Cumhuriyet, Yemişen, Yeşilırmak mahallelerinin tamamını ayrıca Tepe mahallesinin bir bölümü, toplamda 20 kilometrelik mesafenin altyapısını tamamlanmış olup, konut bağlantılarını da yapmıştır. Yetkili şirketin, Doğu Mahallesi’nde gaz dağıtım merkezi inşaatı bitme aşamasında olup, hedefimiz: 2015 yılı bitmeden doğal gazı konutlarımızda yakmaktır.” dedi.

Doğal gazın vatandaşların hayatını önemli ölçüde kolaylaştıracağını ifade eden Öztürk, “Doğal gaz yanmaya başladıktan sonra çevre ve hava kirliliği azalacak, zamanla da ortadan kalkacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle