Amasya İtimat

BURSALI RAMAZAN KOLİLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTI

Haber: Cesarettin Tuzla

Bursa ‘da ikamet  eden 1973-1977 yılları arası  Belediye Başkanlığı yapan merhum Süleyman Bursalı’nın oğlu hayırsever İş adamı Fuat Bursalı, bu Ramazanda da ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı.

Geçtiğimiz yıl ramazan ayında  1100 koli gıda yardımı bir o kadar da maddi yardımda bulunan  İş adamı Bu ramazan ayında da yardımlarını sürdürüyor. 12 farklı temel gıda malzemesi bulunan “BURSALI”  kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İçerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı koliler, ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç yaşayan yurttaşların mutfaklarında aş oluyor.

İş adamı Bursalı’nın çok değer verdiği gönül dostu Gönül Hayati Özkan; ”Fuat kardeşim 6 Şubat depreminde asrın felaketini yaşayan 11 ilimizdeki depremzedelere maddi ve manevi yardımlar da ulaştıran Bursalı;ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Yemişen Mahalle muhtarı Nurdan Yılmaz ve Taşova Belediye Başkanlığının tespit ettiği ihtiyaç sahibi veya düşük gelir düzeyine sahip ailelere gıda kolilerimizi ulaştırıyoruz. Ramazanı buruk karşılıyoruz, ama yine dayanışmayla bu Ramazan’ı da birlikte geçireceğiz  Bu mübarek  ayda  ihtiyacı olan ailelere yaptığı gıda yardımını ile sofralara aş oldu. Allah kabul etsin. Bu  insanların dualarını aldı. Allah işlerini bereketlendirsin kazancını artısın” dedi.

Gönderilen gıda kolilerini alan başta öğrenciler olmak üzere ihtiyaç sahipleri Bursalı ailesine dualar ettiler.

Yorum Ekle