Amasya İtimat

Bu kadar güzelliklere rağmen, TURİZMDEN İSTEDİĞİMİZ PAYI NEDEN ALAMIYORUZ?

Ahmet Günaydın
Boraboy gölü, Alpaslan Müzesi, tarihi eserlerimiz,, mesire yerlerimiz ve birbirinden güzel bunca yaylalarımıza rağmen İlçemizde turizmin bir türlü gelişememesi, yerel ekonomiyi olumsuz etkiliyor ve bu yüzden hak ettiğimiz noktaya bir türlü gelemiyoruz.
Taşova’mız doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle büyük bir turizm potansiyeline sahip olmasına rağmen, bu potansiyeli neden yeterince değerlendiremiyor?
Yerli ve yabancı turistlerin ilçeye gelmesini engelleyen en önemli diğer önemli faktör; altyapı ve özellikle konaklama sorunudur.. Taşova’da yeterli sayıda otel, pansiyon ve benzeri konaklama tesisleri çok yetersiz. Boraboy gölü yakınlarında hala modern ve konforlu bir  konaklama tesisi olmaması yıllardır çok büyük bir kaybımız.  Ayrıca, ulaşım altyapısı, yön levhaları gibi bir çok eksiğimiz var.

Halkımız, yerel yönetim ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden ilçenin turizm potansiyelini değerlendirecek adımlar atmasını bekliyor. Turizm altyapısının güçlendirilmesi, konaklama tesislerinin artırılması ve modernize edilmesi, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin artırılması gibi konularda çalışmalar yapılması gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, turizm yatırımlarının teşvik edilmesi ve yerel halkın turizm konusunda bilinçlendirilmesi de önemli adımlar olarak görülüyor.

Şimdi isterseniz Taşova’daki tarihi, mesire yerleri ve diğer turizm varlıklarımızla ilgili hazırladığımız envanterimizi öğrenmek için uzun bir yolculuğa çıkalım mı?:

2019 yılında hazırladığımız konuyla ilgili Haberi okumak için fotoğrafın üzerine tıklayınız:

TARİH ve DOĞAL GÜZELLİKTE BİR İNCİ AMA!…

Yorum Ekle