Amasya İtimat

GALİPTİR BU YOLDA MAĞLUP!..

UEFA’nın haksız kararı ve Avrupa’nın tüm baskısına rağmen yenilsek de ezilmedik ve Avrupa ülkelerine adeta 4 gün boyunca korkulu rüya yaşattık.

Euro 2024 Hollanda- Türkiye maçı 6 Temmuz Cumartesi saat 22.00’da oynandı. TRT1 kanalının canlı olarak yayınladığı maç Millet Bahçesi yerine  Taşova Belediyesi tarafından havanın yağışlı olması nedeniyle dev ekran ilçemiz Kapalı Halk Pazarına kuruldu.

Saatler 22.00’yi gösterdiğinde elektrik kesintisi ve yoğun yağmura rağmen Milli takımımıza destek vermek isteyen her yaştaki Taşovalılar Pazar yerini doldurdu. Karşılaşmayı Belediye Başkanı Ömer Özalp ve kalabalık bir halk topluluğu büyük bir heyecan içerisinde izledi.

 

A Milli Takımımız, Arda Güler’in ortasıyla Samet Akaydin’in kafa vuruşunda 1 – 0 öne geçti. Müsabakanın ilk yarısı bu skorla bitti.. İkinci yarıda Hollanda, Stefan de Vrij’in golüyle skoru 1-1’e getirdi. Ardından Gakpo’nun golüyle Hollanda 2-1 üstünlüğü yakaladı.  Milli takımımız müsabakayı 2-1 kaybederek turnuvaya çeyrek finalde veda etti.

Yorum Ekle