BORABOY GÖLÜ SEYİR TERASI ve DİĞER YENİLİKLERLE SEZONU BEKLİYOR…

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve ilçemiz Kaymakamlığınca yaptırılan Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kır Lokantası, Seyir Terası ve Peyzaj Düzenlemesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar tamamlanıyor.

Tabiat harikası olarak nitelendirilen yöremizin en güzide mesire yeri Boraboy Gölü, doğa yürüyüşü, pikniği ve kampı masalsı bir dünyada yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Atmosferi ile insanın içini huzur dolduran ve şehir hayatının tüm stresini yok etmeyi başaran Boraboy Gölü’nde kuşların cıvıltıları eşliğinde sevdikleriniz ile unutulmayacak anlar yaşayabiliyorsunuz.
Boraboy gölümüz 4 mevsimde ayrı ayrı güzellikler sunmaktadır. Boraboy Gölü Kır Lokantası ve 20 Bungalov ev bu sene de geçen yıl olduğu gibi kış boyunca açık tutulmaya devam edecek. Konaklama için her imkan seferber edilmiş olup, kır lokantasına yeni yapılan Turbo Odun Sobası ve Şömine sıcaklığında yemek yemeye, kahvaltı yapmaya muhteşem kış manzarası eşliğinde sıcacık bir ortam hazırlandı.

Uzun yıllardır, Boraboy gölünün işletmeciliğini yapan Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Gökçe; ”Boraboy gölümüz bu sezon muhteşem yeni peyzaj çalışmaları ve seyir terasları ile doğal güzelliğinin daha rahat izlenmesine ve yaşanmasına sebep olacak. Peyzaj yatırımlarıyla yaz sezonuna hazırlıklar yapılmaya devam ediyor, ayrıca yaz sezonunda yeni ilginç projelerde yer alacak.”

Yorum Ekle