Amasya İtimat

BAŞKAN SARI “12-14 ŞUBAT FERHAT İLE ŞİRİN FESTİVALİ” HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 11 Şubat 2020 Salı günü yarın başlayacak olan festivalle ilgili basına bilgi verdi.

”Biz, Amasya’da hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır.” Bu bir Mehmet Sarı sözüdür.

Amasya Belediyesi olarak düzenlediğimiz 12 – 14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivali, halk kültürümüzün bir parçası olan Ferhat ile Şirin temasını kullanarak düzenlediğimiz bir programdır. Amacımız, şehrimizi kültürel açıdan marka bir şehir haline getirmektir.

Bu festivali düzenlerken; milli hassasiyetlerimize ve geleneklerimize uygun şekilde olmasına büyük ölçüde önem gösterdik. Çünkü millet olarak son günlerde zor zamanlar geçirmekteyiz. Ancak şehrimizin de tanıtıma, turizm alanında yeni ve farklı etkinliklere ihtiyacı var. Çünkü ekonomisi küçülen, işsizlik oranları büyüyen bir şehir olarak turizm alanında yeni bir bakış açısına ihtiyacımız var.

Ve bizler felaketler karşısında nasıl bir olabiliyorsak, bu zor günlerde de milli ve dini hassasiyetlerimizi gözeterek güzel bir gün geçirebiliriz. Birlik ve dirliğimizi ortaya koymak adına Sevgi Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştireceğiz.

Diğer etkinlikler ise, şehrimizin turizm açısından gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Hedefimiz bu organizasyonun sürekliliğini sağlayarak, geleneksel bir festival haline getirmektir. Geleneklerimize ve göreneklerimize uygun oldukça yenilikler her zaman güzeldir. Bunun getirisi turizm alanında olacaktır. Kent turizmi alanında, Amasya turizm şehirleriyle yarışır hale gelecektir.”

Yorum Ekle