AVRASYA MARATONUNDA DERECE YAPAN ÖNDER KIRKHARMAN’DAN BORABOY GÖLÜNE KOŞMAK İSTİYOR

3 Kasım 2019 Pazar günü “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganıyla düzenlenen 41. İstanbul Maratonu’na 106 ülkeden 37 bin çipli sporcunun yanı sıra Halk Koşusu kategorisinde 100 binin üzerinde kişi katıldı.

Yarışlara Kırkharman köyünden katılan atletimiz 220 göğüs numarasıyla Mümin Önder yarışı 3 saat 9 dakikayla genel klasmanda 135., yaş kategorisinde ise 9. olarak bitirdi. 43 yaşındaki sporcumuz geçen yıl da yarışı kendi yaş kategorisinde 9. sırada bitirmişti.

Mersin’de düzenlenen 42 km maratona da katılan sporcumuz burada da başarılı sonuçlar elde etti.

Yaşına rağmen koşmaya devam eden Mümin Önder’in en büyük hayali ise Kırkharman köyünden başlayacak bir yarışı Borabay Gölü ve oradan tekrar 32 kmlik mesafeyi koşmak. Sporcumuz Amasya Valiliği veya Taşova Kaymakamlığının kendisine sahip çıkarak destek olmalarını bekliyor. Hem gençlere sporu sevdirmek hem de ilimiz ve ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak bu hayalinin gerçekleşmesi konusunda destek bekliyor.

Bu parkurun çok güzel yeşilliklerle dolu doğal bir parkur olduğunu söyleyen Önder güzel bir hayal olmaktan öte böyle bir parkurun olumlu yönde olacağını ve yeni yeni sporcuların yetişmesinde de önemli rol oynayacağını söyledi.

Yorum Ekle