ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Amasya Valiliği tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen, ilköğretim okulları için resim,  şiir, kompozisyon, röportaj kategorilerinden oluşan “Amasya Temalı Yarışma”  2012 yılı sonuçları açıklandı.  İlimizdeki bütün ilköğretim ve ortaöğretim okullarının katıldığı yarışmaya 3 ödül birden alan ilçemiz Atatürk İlköğretim Okulu damga vurdu.

Röportaj dalında yarışmaya katılan Atatürk İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Alperen YILMAZ,  ilçemiz Gürsu Köyü’nden Şehit Himmet AYDEMİR’in babası Basri AYDEMİR ile yaptığı röportajla il birincisi oldu. Yine aynı dalda yarışmaya katılan Atatürk İlköğretim Okulu 6/B sınıfı öğrencisi Emre TAŞOVA, Gazi Yunus YALÇIN ile yaptığı röportajla mansiyon ödülünü, “Amasya’nın Manevi Değerleri” konulu kompozisyon dalında yarışmaya katılan 7/A sınıfı öğrencisi Bahattin ÖZDEMİR ise teşvik ödülünü almaya hak kazandı.

Birinci olan öğrencimize 600 TL, dereceye giren diğer öğrencilerimize hediye paketi ve “2012 Amasya Temalı Yarışmalar” kitabı, Amasya Valiliği tarafından ileride belirlenecek bir tarihte düzenlenecek olan ödül töreniyle verilecektir.

İlçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.