Amasya İtimat

ATATÜRK HEYKELİ KENT MEYDANINI GÜZELLEŞTİRDİ

            2010 Yılı Ağustos Kent Meydanı olarak düzenlenmesine başlanan Peyzaj Yüksek Mimar Emine Karaçuha  Yılmaz tarafından hazırlanan proje tamamlanma aşamasına geldi.

 

         Kaymakamlık tarafından çevre düzenlemesi yapılan Kent Meydanı  Atatürk Anıtı’nın da dikilmesi ile  Avrupai bir görünüm kazanıyor. Işıklandırma ,çim kaplama ve ağaçlandırma işerleri tamamlanan Kent Meydanı’na bu günde yeni yapılan Atatürk heykeli geldi.

        10 Şubat 2011 Perşembe günü İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan tarafından  Kent Meydanı’na getirilen heykel,çevre esnafı ve halkın katılımı ile hazırlanan kaideye yerleştirildi.

        Kent Meydanı’nı İlçemize kazandıran  ,Kaymakam İbrahim Halil Şivgan ;”Heykelin yerleştirildiği kaidenin sağ ve sol taraflarına  rölyef,orta kısmına da Amasya Tamimi’nin 3 maddesi yerleştirilecek,ışıklandırma işlerinin de yapılması ile  anıt tamamlanacak” dedi

        Kent Meydanı’na ayrı bir görünüm sağlayan Atatürk Heykeli:Mersin’de Heykeltıraş  Okan Apak,Nurdan Baloğlu ve Ozan Gül tarafından 2.5 ayda hazırlanmış olup 230 cm boyunda 200 kğ ağırlığında olup,polyester malzeme ve bronz padme tekniği ile yapıldı.

     

    Heykelin yapımın da  desteğini esirgemeyen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Cihan Sancak,Taşova Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sebiha Torun,CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Şenel,çevre esnafı ve vatandaşlar katıldı.

   

                                     CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.