Amasya İtimat

TAŞOVALI , TAŞOVA’DAN BİR VEKİL MECLİSE GÖNDERMEK İSTİYOR

Yaklaşık 15 senedir ilçemizden bir milletvekilini meclise gönderemedik. Taşova’nın siyasi yalnızlığa itilmesi , bürokraside yalnız bırakılması , ilçemizden bürokratların çıkmaması ve çevre ilçeler sürekli gelişim halinde iken ilçemizin kısır döngüye kurban gitmesi ve hepsinden önemli Taşova’nın istihdamın az olması ile buna bağlı olarak da sürekli olarak göçün devam etmesiı ilçemizin belini büküyor.
Taşova’da gözler hep belediyenin yapacağı icraatlarda olmuş, istihdamdan gelişmişliğe kadar hep belediye zan altında kalmıştır. Şu an mevcut belediye başkanı büyük bir çaba ve özveri içerisinde olmasına rağmen, ilçemiz için asla yeterli olmamaktadır. Taşova halkı belediyenin yanında bir vekilimizin de olmasından yana hemfikir. Bir vekil çıkardığımız takdirde devletin tüm kaynak ve imkanlarından yararlanacağımız kanısı kesin. Ayrıca halkımız mecliste isminin başında Prof. ya da Dr. olmasının değil, ticarete bakış açısının olumlu olması gerektiği görüşündeler. Buna örnek verecek olursak cumhurbaşkanımızın giderek yükselişinin altında da bu özellik yatmaktadır. Bildiğimiz üzere cumhurbaşkanımız halkın içinden çıkmış, ticaret ve sporla uğraşmış bir halk adamıdır. Halkını her daim ticarete teşvik etmiştir. İşte böyle bir bakış açısı Taşova’nın gelişmişliğine ön ayak olacaktır. Bu anlamda düşünecek olduğumuzda Taşova’nın yetiştirdiği hem bir siyasett. hem de devlet adamlığı hüviyetinde olan Mehmet Sarı ağabeyimiz halkımızın parti farkı gözetmeksizin arkasında durabileceği bir isim. Aynı şekilde Mehmet Sarı, Taşova ve genel manada Amasya adına yapmış olduğu kurumsal ve şahsi yardımlarda asla taraf gözetmemektedir. Bu nedenle Taşovalılar olarak kendisine Gönül Adamı payesi verilmiştir.

Bilinen o ki, 7 Haziran’da yapılması planlanan G

genel seçimlerde bizler şahsen kendilerinin aday olup olmayacağını bilmiyoruz ama, Taşova halkı olarak bizler Taşovalı’nın nabzını tuttuğumuzda burada atan
ismin Mehmet Sarı olduğunu belirtmek istiyoruz.      Kaynak: Taşova Gündem

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.