Amasya İtimat

ÖĞRETMEN YUSUF EREN’İN BÜYÜK BAŞARISI

 

 

İlçemiz Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi edebiyat öğretmeni Yusuf Eren, aile ve çocuk konulu İstanbul Yedi renk Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye genelinde 250 senaristin katıldığı uzun metraj senaryo yarışmasında 6. oldu.

Ülkemizde tanınmış senaristlerin jüri olarak değerlendirme yaptığı yarışma 20 Ocak 2014 Cumartesi günü sonuçlandı. Yusuf Eren, 120 sayfadan oluşan “Güneşin Sonu” adlı senaryosu ile dereceye giren isimlerden oldu. Eren, yaptığı açıklamada:

“ Senaryomun ilk üçe girmesi benim için önemli idi ama olmadı, 6. oldu. Bu da benim için büyük bir başarıdır. 250′ ye yakın senaryodan finale kalmak bana bir nebze de olsa öz güven aşıladı. Şu an az-çok bu işten anladığımı söyleyebilirim. Törende konuşma imkânı bulduğum yönetmenler senaryonun filme çekilmesine çok sıcak baktılar. En büyük temennim yazdığım senaryonun halkımıza film olarak dönmesi.” şeklinde konuştu

Bugüne kadar “Türkülerimizin Hikâyeleri” adlı kitabı ve “ Aşkı Anlamak- Hz. Mevlana, Bin Destandır Çanakkale” tiyatrolarıyla tanıdığımız Yusuf Eren’i  biz de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.