Arama çalışmalarına AFAD ekipleri de katıldı

 İlçemize bağlı Gürsu köyünde 4 Mayıs Salı günü  akşam  ailesiyle iftar yapan Bahattin Özdilek,  saat 23.30 sularında evinden ayrıldı. Gece köylülerle birlikte arayan ailesi kayıp  olan Özdilek’i  bulamayınca “kayıp ihbarında” bulundu. İhbar sonrası köy çevresine AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. 72 yaşındaki Bahattin Özdilek’in bulunması için iki gündür yapılan arama çalışmalarına  köylüler de destek veriyor.

Özdilek’in eşi Kesmiye Özdilek (56), “İftar yemeğini yedi, ondan sonra çayını içti. Balkonda içtik çayı. Oturuyordu, ben   içeri girdim ‘hadi yatalım’ dedim. Biraz sonra kapı sesi duydum. Dışarı çıktım ki yok. Şurada akrabam vardı. Ona aradım. Yanıma eltimi çağırdım. Komşuları kaldırdık. Aramaya başladık. Aradık ama yok. Göremedim. Balkondan bir an için kayboldu. Kendisi Alzheimer hastası. Unutkanlığı çoktu. Köye onun için döndük  kaybolmasın iye. İstanbul’da çok kayboluyordu. Sıkıntı oluyor diyerek burada duruyordum. Kaybetmeyeceğimi sanıyordum. Devletimizden Bir an önce kocamın sağ olarak bulunmasını istiyorum” dedi.

6 Mayıs 2021 Perşembe günü yağmura rağmen Bahattin Özdilek’in arama çalışmalarına Dron ve cins  köpeklerle devam edilirken, çalışmalara AFAD Ekipleri de katıldı.

Yorum Ekle