AMASYA MİLLET VEKİLİ RAMİS TOPAL BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

CHP Amasya millet vekili Ramis Topal 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısı ile ve ilçelerde bulunan gazete ve ajans muhabirleri ile bir araya geldi.

Büyük Amasya otelinde 13 Ocak 2013 Pazar günü saat 16.00 da yapılan yemekli toplantı Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran’ın açılış konuşması ile başladı.

İl Başkanı Duran yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi; Basın emekçi çalışanlarımızın özlük haklarının korunması, iş güvencelerinin sağlanması, basın ifade özgürlüğünün kullanılabilmesi bakımından önemlidir. Demokrasinin en önemli koşullarından birinin basın ve ifade özgürlüğüdür.Yalnız bu basın emekçilerinin kullandığı bir hak olarak değerlendirilmemeli, aynı zamanda halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkını kullanılabilmesini de kapsar. Basın emekçilerinin iş güvencesi halkın ifade özgürlüğünü kullanabilmesiyle de ilgilidir. Gazetecinin birinci görevi gerçeğe ve halkın gerçekleri öğrenme hakkına saygı duymaktır. Bu görevi yerine getirirken haberleri dürüstçe toplama, yayınlama özgürlüğüyle tarafsız yorum ve eleştiri hakkını da savunmalıdır. Gazeteci adına layık olan genel hukuk kurulları çerçevesinde mesleki konularda hükümetlerin ya da herhangi bir çıkar gurubu veya kişinin her türlü Basın emekçi arkadaşlarımızın en büyük görevi; toplumların kalkınması ve ilerlemesi için yaşanılanların şeffaflıkla topluma aktarılmasıdır. Bu konuda en büyük sorumluluk basın emekçilerine düşmektedir.

Amasya CHP Millet vekili Ramis Topal ise Saygı değer basın mensubu arkadaşlarım ilk önce 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum diyerek başladı konuşmasında ;”Ülke gündemi ile ilgili açıklamalardan sonra Meclis gündemine taşıdığı Angus inekleri alan vatandaşların son durumu hakkında açıklama yaptı.Topal ;Yıllardır yılan hikayesine dönen Amasya çevre yolu da hale bir ilerleme yok en son yaptığımız incelemede bir adet iş makinesi çalışıyor ve bu hızla işin bitmesi çok zor görünüyor” dedi.

. CHP olarak önümüzdeki yerel seçimlerde başta Amasya merkez olmak üzere ilçelerimizde yerel yönetimleri alacağını belirtti.

Basın mensupları ile sohbet eden Milletvekili Topal toplantıya katılan gazetecilere birer hediye paketi verdi.

Yorum Ekle