AMASYA BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SU VE ÇORBA İKRAMI.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın ‘Gençler çorbalar ve su faturaları bizden’ sloganıyla başlattığı uygulama ile üniversite öğrencileri, içme suyu ve sıcak çorbadan ücretsiz faydalanacak.
Amasya Belediyesi yeni yıla girerken, şehirde eğitim gören üniversite öğrencilerinin su faturalarını ödemeye başlıyor. Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Genç Dostu Şehir ödülünü alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı , gençlere yönelik farkındalık çalışmalarına devam ediyor. Bir üniversite kenti olan Amasya’da sayıları 18 bine yaklaşan üniversite öğrencileri için Belediye tarafından önemli bir farkındalık çalışması başlatıldı. Su faturalarının yanı sıra yeni kurulan Hilal Çorba Evinden üniversite öğrencileri ücretsiz olarak yararlanabilecek. Kent meydanında 65 yaş üstü bireylere ücretsiz çorba servisi yapılan merkez bundan sonra üniversite öğrencilerine de hizmet verecek.
‘ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ SU’
Amasya’da eğitimlerine devam eden üniversite öğrencilerine içme suyunu ücretsiz olarak vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Tüm belediye hizmetlerimizi gençlerin ihtiyaç, beklenti ve önceliklerini dikkate alarak şekillendirmeye çalışıyoruz. Şartların ağırlaştığı, koşulların zorlaştığı bir dönemde gençlerimizi düşündük. Onların daha rahat bir yükseköğretim hayatı sürdürmelerine öncelik verdik. Bu amaçla başlattığımız farkındalık çalışmasında, öğrenci belgesi, ikametgâh belgesi ve kira kontratı ile belediyemize başvuran tüm öğrencilerimiz bundan sonra su faturası ödemeyecek” dedi.
‘VAKİT ONLARA YUVALARININ SICAKLIĞINI VERME VAKTİ’
Üniversite öğrencilerinden su ücreti alınmayacağı gibi yeni açılan Hilal Çorba Evi’nden de öğrenci kimlik kartları ile ücretsiz olarak faydalanabileceklerini belirten Başkan Sarı açıklamasının devamında;
“Edirne’den Kars’a onlarca vilayetten şehrimize gelen evlatlarımız var. Onlar şehr-i şirini evi seçti, ana baba ocağı bildi. Vakit onlara yuvalarının sıcaklığını verme vakti. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla kendilerine bir nebze de olsa yardımcı olarak Amasya Belediyesi’nin her daim yanlarında olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
‘BELEDİYE OLARAK HER DAİM GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ’
Açılan kurslar ve düzenlenen sportif faaliyetler ile her alanda gençlere yönelik çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Sarı; “Her mahallemizde Kültür Evleri ile hizmet veriyoruz. Kurslar açıyor, insanımızın kişisel gelişimlerini destekliyoruz. Şimdi ise Amasya Belediyesi gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlamak için sanatsal ve sportif faaliyetlere ağırlık vermeye başlıyor. Resim, müzik ve çeşitli branşlarda açtığımız kurslarla genç girişimcileri ve yenilikçi fikirleri destekliyoruz. Amasya Belediyesi olarak her daim gençlerimizin yanındayız.”

Yorum Ekle