Amasya İtimat

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI GENÇLERLE BULUŞTU

20 Mart 2017 Pazartesi günü Ak Parti Gençlik Kolları  Yerel Yönetimler  Birimi tarafından by Konyar Cafe Restaurant’ta bir toplantı yapıldı. Saat 19:30’da Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda 16 Nisan 2017 günü yapılacak referandumla ilgili bilgiler verildi.

Gerçekleştirilen organizasyonda  bir konuşma yapan, Ak Parti Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Birim Başkanı Ufuk Kayı Aktaş yaptığı konuşmada özet olarak;

“Değerli abilerim ve geleceğimizin teminatı olan genç kardeşlerim. Öncelikle hepinizi saygıyla sevgiyle ve hürmetle selamlıyorum. Kardeşler bu toplantı malumunuz olan 16 nisan referandumu ile ilgili bir söyleşi yapmak için sizleri davet ettik. Öncelikle siyaset nedir ve devlet ile alakası nedir ? diye sorarak konuya giriş yapmak istiyorum. Siyaset devlet işlerinin düzenleme ve yürütme sanatıdır. Devlet, siyaseti içerisinde bulundurduğu millet kavramını oluşturan insanlar için yapar. Devlet, herhangi etnik köken ayırt etmeksizin millete hizmet vermek, huzuru, refahı ve adaleti tesis etmek ile mükelleftir. Tabi bunları konuşurken kimin milletten yana siyaset yaptığını ve kimin milletin karşısında siyaset yaptığını bilmemiz ve görmemiz gerekiyor. Siyaseti niçin yapar insan ? Halk için, Hakk’ın rızası için. Yaptığınız siyaset Allah için değilse olanın, olmuşun ve olacağın bir önemi yoktur bunu bilmenizi istiyorum. Şunu aklınızdan çıkarmayın. Millet için iktidarı kullananlar ile iktidarı için milleti kullananlar arasında bu büyük mücadeleyi millete hizmet eden her kimse o kazanacaktır. 16 Nisan Referandumu ile ilgili bir madde var ki yargının bağımsız olması ve akabinde tarafsız kavramının da yerleştirilmesi. Aslında yargı taraflı olmalı! Nasıl ? yargı milletin tarafında olmalı. Mevcut sistemde ki gibi yargıda bulunan bazı kişi veya kişilerin bir takım vesayet odaklarınca yakın takibe alınması ve bu kişilerin manda himayesi tarzında bu milletin aleyhine kararlar alması akıl karı bir iş değildir. Önemli bir madde daha diyecek olursak, cumhurbaşkanının yargılanabilecek olması ve sorumluluk sahibi olacak olması. Bu nedir ? dünya üzerinde bulunan hiçbir ülkede bizim cumhurbaşkanlığı makamımızın yetkileri kadar donatılmış bir makam yoktur. Bu şekilde olmasını ön gören batı ve uşaklarının hazırlamış olduğu darbe anayasası o dönemde kimse bu makama gelemez düşüncesi ile donatılmıştır. Lakin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi birisinin o makama gelebileceğini ve bu sistemle beraber millete zulüm edenler ile mücadele verebileceğini düşünmediler. Mevcut sistemde cumhurbaşkanının yargılanması diye bir kanun bir yazı yok. Aynı zamanda millete karşı bir sorumlulukta verilmemiş. Yani sadece makamında gelen imzayı imzalamak ile mükellef diyebileceğimiz bir cumhurbaşkanından yargılanabilir ve millete karşı sorumlu bir cumhurbaşkanı sistemine geçiyoruz. Özellikle biz gençleri ilgilendiren bir madde var ki milletvekili yaşının 18 yaşa indirilmesi. Bu şu demek değildir. Millet meclisi 18 yaşında gençler ile dolacak. Aksine siyasetin içerisinde bulunan ve vasıfları yeterli olan her gencin mecliste yer bulabileceğini ve buradan kasıtla gençlere önem verilmesi gerektiğini aynı zamanda gençlerin ufuklarının genişletilmesi gayesinin güdüldüğü bir maddedir.” dedi.

Toplantı sonrası katılımcılara “Evet kampanyası” ile ilgili kitapçık dağıtıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.