84 yaşındaki emekli öğretmenin azmi ile: Taşova Paymiyeleşiyor

Eski Tekel bahçesinin önüne yıllar önce dikilen ve Tekel ile sembolleşen palmiye ağaçları ilçemizde yeniden yeşerecek.

İlçemiz Alpaslan köyünden 84 yaşındaki Köy Enstitülü emekli öğretmen Fehmi Eser’e İlçe Tarım Müdürlüğü önündeki palmiye ağaçları ilham kaynağı oldu. İlerleyen yaşına rağmen diktiği palmiye fidanlarını her gün sulayan ve yenilerini diken Eser’in bu azmi görenlerde hayranlık ve şaşkınlık uyandırıyor. Ağaç sevgisi ile bilinen, Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak da görev yapan ve 37 yıl önce emekli olan Fehmi Hoca; Hükümet konağı, eski Tekel binası, Sosyal Güvenlik Merkezi, Merkez Çarşı camii ve Şehit Orhan Gülmez Çok Proğramlı lise bahçelerine toplam 36 palmiye fidanı dikti.

İki yıl önce başlayan palmiye fidan dikimi işleri sonucu ilk dikilen palmiye fidanlarının boyu bir metreye ulaşırken, Eser, yeni dikilen fidanlar koruma altına alıyor.

Konu ile ilgili gazetemize demeç veren Eser şunları söyledi; “İstanbul’dan getirttiğim bu palmiye fidanlarını perlit içinde çimlendirerek yetiştirdim.Kaymakamlık bahçesine 19, eski Tekel binası önüne 6, Merkez Çarşı camii bahçesine 5, Sosyal Güvenlik Merkezi bahçesine 4, Lise bahçesine 2 adet palmiye fidanı diktim.Fidan dikimi konusunda yardımlarını esirgemeyen Kaymakamlık, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, palmiye tohumlarını satın alarak gönderen kardeşim emekli astsubay İsmail Eser, fidan dikiminde yardımcı olan Aydınlar Ticaret sahibi Ahmet Aydın ile dikik ve sulamasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Biz de bu azim ve böyle güzel bir iş yaparak örnek olan Fehmi Eser’i kutluyor, hayırlı ve sağlıklı ömürler diliyoruz.

Yorum Ekle